امروز : سه شنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    73912

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    13:12 | ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

میرضیایف ترکمن نیوز 300x188 - تاکید رییس جمهور ازبکستان به جنبش "مهربان و پشتیبانی" و همبستگی دولت و مشاغل در حمایت از مردمترکمن نیوز: رئیس جمهور ازبکستان دولت و مشاغل را گرد هم می آورد تا از حمایت های اجتماعی مردم در مواقع شیوع بیماری کرونا ویروس اطمینان حاصل کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  ازبکستان به همراه تعدادی دیگر از کشورهای جهان با عواقب بیماری همه گیر COVID-19 بر اقتصاد و حوزه اجتماعی از جمله زندگی مردم در شهرها و مناطق روبرو است.
«شوکت میرضیایف» با اشاره بر عواقب کروناویروس، تأکید زیادی بر حمایت از اقشار آسیب پذیر مردم و اطمینان از عملکرد کامل شرکت های صنعتی منطقه و ساخت و ساز و زیرساخت های کشور می کند.
وی با توجه به ارزشهای تاریخی و معنوی ملت ازبک، سخاوتمندی و مراقبت از سایر مردم ، پیشنهاد ایجاد جنبش”مهربانی و پشتیبانی” در سراسر کشور را مطرح نمودند.
هدف از این طرح, اطمینان بیشتر از تأمین مواد غذایی و تجهیزات پزشکی برای خانواده های نیازمند و افراد موقتا بیکار است.
به خصوص ، کارآفرینان تشویق می شوند که مسئولیت خودمختاری را برای حمایت از خانواده های محله خود به عهده بگیرند. با توجه به فرارسیدن ماه رمضان، اعمال با حسن نیت شریف تر نیز می شوند.
رئیس جمهور ازبکستان تاکید کرد: به عنوان مثال، هر کارآفرین براساس ظرفیت خود می تواند به 10 خانوار ، یک خانواده یا 20 نفر ، کمک کند یا برخی از اعضای خانواده را استخدام کند، دولت نیز به نوبه خود مالیات، لیزینگ، تسهیلات و همچنین دسترسی به منابع لازم را به کارآفرینان ارائه می‌دهد.
انتظار می‌رود این ابتکار عمل با همکاری نزدیک با نمایندگان اتاق بازرگانی و صنعت، بانک ها و آژانس های مرتبط با حمایت اجتماعی اجرا شود.
رئیس دولت ابراز اطمینان می نماید که جنبش ملی سراسری “مهربانی و پشتیبانی” به نمونه ای روشن از قدرت کشور و ملت تبدیل خواهد شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز