میرضیایف 4 300x168 - تاکید رئیس جمهور ازبکستان بر کاهش نرخ بیکاری در بین جوانانترکمن نیوز:  رئیس جمهور ازبکستان با اشاره به نرخ ۱۷ درصدی بیکاری دربین جوانان، بر کاهش آن تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان در نشست ویدئویی به موضوع ایجاد اشتغال برای جوانان با اشاره به نرخ ۱۷ درصدی بیکاری، بر کاهش آن تاکید کرد.
رئیس جمهور ازبکستان اظهار داشت: در حال حاضر نرخ بیکاری در این کشور در بین جوانان ۱۸ تا ۳۰ سال در سطح ۱۷ درصد قرار دارد که این شاخص نسبت به سطح کلی نرخ بیکاری ۱٫۵ برابر بیشتر است.
وی ادامه داد: تعداد جوانان تا سن ۳۰ سال بیش از ۱۸ میلیون نفر است که تقریبا ۵۵ درصد کل جمعیت این کشور را شامل می شود. نرخ بیکاری رسمی در بین جوانان ۱۸ تا ۳۰ سال در سطح ۱۷ درصد یا ۸۴۴ هزار نفر قرار دارد. رقم غیررسمی نرخ بیکاری از این نیز بیشتر است.
میرضیایف همچنین تاکید کرد: با وعده نمی توان مسائل را حل و فصل کرد، امروز مردم این وعده ها را باور نمی کنند، مشکلات را باید حقیقتا حل و فصل کرد.
رئیس جمهور ازبکستان در این نشست با اشاره به وظایف روز در اجرای پیشنهادات ارائه شده در پیام خود به پارلمان بر لزوم ایجاد شغل برای جوانان در دو مسیر تاکید کرد.
حمایت از کارآفرینی جوانان و آموزش حرفه ای آنان و سازماندهی اوقات فراغت با محتوایی غنی برای جوانان دو مسیر مطرح شده است.
رئیس جمهور ازبکستان در چارچوب این نشست به وزارت سرمایه گذاری و تجارت خارجی دستور ایجاد منطقه صنعتی و بازرگانی برای جوانان در محلات را داد.
شایان ذکر است که میرضیایف در پیام خود به پارلمان ابتکارات مهمی را برای منافع نسل نوباوه مطرح کرد.
سال ۲۰۲۱ میلادی به عنوان سال «حمایت از جوانان و تحکیم سلامتی مردم» نام گذاری شد. 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۲۸

۱۰ بهمن ۱۳۹۹

کد خبر :

89380

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک