امروز : دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

۲۵۵,۹۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

Plasco 13Kh 300x198 - تاکید بنیاد مستضعفان بر قانون‌مداری در ساخت پلاسکوایران-ترکمن نیوز- پیرو حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو و تلاش صورت گرفته برای ساخت مجدد آن، بنیاد مستضعفان بیانیه شماره۲ را برای تنویر افکار عمومی منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن نیوز،  به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، در بخشی از این بیانیه آمده است: مشکلات زیادی سد راه احداث مجدد ساختمان شدند و بنیاد مستضعفان با درک کامل از فاجعه و به دور از نگاه بنگاهی یا سازمانی، با دید ملی و از منظر حاکمیتی، برای جبران یک ارزش از دست رفته و کمک به کسبه آسیب دیده کاملا منعطف عمل کرد؛ تا جایی که زمین متعلق به این بنیاد موسوم به «پارکینگ اکبر» همجوار ملک پلاسکو به‌دلیل محدودیت‌های قانونی برای تخصیص تراکم شهری در منطقه برای دست یافتن به تراکم قانونی مورد نیاز برای تامین ۶۰۰ واحد تجاری با صرف هزینه برای رفع تصرف به زمین فعلی پلاسکو و اجرای پروژه در نظر گرفته شد.

در بخش دیگری از این بیانیه، آمده است: از سرگیری هر چه سریع‌تر کسب و کار مالکان سرقفلی پلاسکو همزمان رایزنی با سازمان‌های مسوول برای دست یافتن به نتیجه در صدور و اجازه آغاز عملیات ساخت و ساز ادامه یافت؛ اما متاسفانه نه تنها برخی از کسبه پلاسکو و نهادهای مسوول به تسریع فرآیند کمک نکردند، بلکه حاشیه‌سازی‌ها، اظهار نظر غیرکارشناسی و فاقد پشتوانه فنی کار را پیچیده‌تر از گذشته کرد. بعد از چند ماه تلاش و به دنبال صورت‌جلسه مکتوب با مقامات شهرداری و قضایی در اواخر سال ۹۶ بنیاد مستضعفان، کار گودبرداری و همزمان آزمایش‌های مکانیک خاک را آغاز کرد که با ممانعت و مخالفت ادامه کار از طرف کسانی که خود را مالکان سرقفلی در ساختمان پنج طبقه باقی مانده از پلاسکو معرفی کرده‌اند، روبه‌رو شد. این در حالی است که ساختمان مذکور از استانداردهای روز ساختمان، انطباق با ضوابط شهری مصوب و امکاناتی از قبیل پارکینگ، سیستم اعلام و اطفای حریق برخوردار نیست. از طرفی به‌رغم صورت‌جلسه مکتوب با مقامات ذی‌ربط، از طرف شهرداری منطقه کارگاه ساختمان پلاسکو از اوایل اسفند ۹۶ پلمب و با استقرار بلوک‌های بتنی کار احداث ساختمان تاکنون متوقف شده است. تعجیل بنیاد مستضعفان برای ساخت پلاسکو و بازگشت کسبه به ساختمان به مراتب بیش از برخی ذینفعان است و این یک واقعیت مهم است که برای ساخت پلاسکو در پاسخ به مطالبات مردمی، دستگاه‌های ذی‌نفع باید از منظر ملی و فراجناحی و کسبه با همدلی برای حل مشکلات این پروژه همراهی و یاری کنند.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز