امروز : یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۳,۷۱۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    87722

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    18:27 | ۰۸ دی ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

856 300x201 - تاکید بر گسترش همکاری‌ بین هواشناسی، مرکز تحقیقات کشاورزی و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گلستانترکمن نیوز: معاون پژوهشی و معاون آموزشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی، رئیس مرکز رشد دانشگاه کشاورزی و علوم طبیعی گرگان و حضور ویدیو کنفرانسی معاون آموزشی و پژوهشی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو و رئیس پژوهشکده هواشناسی آب و کشاورزی بر گسترش فعالیت‌های چند جانبه تاکید شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در نشست مشترک نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان با علیرضا کیانی معاون پژوهشی و محمدعلی آقاجانی معاون آموزشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی، عبدالقیوم قلی‌پوری رئیس مرکز رشد دانشگاه کشاورزی و علوم طبیعی گرگان و حضور ویدیو کنفرانسی دکتر ابراهیم فتاحی آموزشی و پژوهشی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو و دکتر ابراهیم اسعدی اسکویی رئیس پژوهشکده هواشناسی آب و کشاورزی بر گسترش فعالیت‌های چند‌جانبه با انعقاد تفاهم‌نامه و قراداد تاکید شد.

در ابتدای این نشست داداشی مدیر کل استان ضمن خیر مقدم به حاضرین در نشست گفت: با توجه به اینکه استان کشاورزی بوده امید است آنچه شایسته و بایسته استان که همان افزایش عملکرد محصولات و کاهش خسارات آب و هوایی و تامین امنیت غذایی و ارزش افزوده اقتصادی است عاید استان شود.

در ادامه کیانی معاون پژوهشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گفت: فرصت خوبی بدست آمده تا همکاری‌های متقابل فعالان کشاورزی و هواشناسی گسترش یابد تا داده های هواشناسی در حوزه کشاورزی بصورت ساده، قابل درک و کاربردی به کاربران ارائه شود و بر مشارکت سازمان جهاد کشاورزی نظر به ارتباط مستقیم با کشاورزان در بخش‌های مختلف فعالیت‌های کشاورزی تاکید نمود.

آقاجانی معاون آموزشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان اذعان نمود: هر کدام از دستگاه‌های اجرایی حاضر در این نشست به نوعی متولی هستیم تا با کاربرد داده‌های هواشناسی در کشاورزی بتوانیم افزایش عملکرد و کاهش خسارت و هزینه‌ها را به ارمغان بیاوریم و افزود: استفاده از داده‌های مزرعه‌ها نیز در برنامه‌های پیش‌رو ضروری است.

قلی پوری رئیس مرکز رشد دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان هم گفت: هر کدام از ما پازلی از یک هدف مشترک هستیم تا با قرار گرفتن کنار هم و تعیین وظایف هر دستگاه بدانیم که چه چیزهایی در اختیار داریم و به کجا می‌خواهیم برسیم.

در ادامه این نشست دکتر ابراهیم فتاحی معاون پژوهشگاه هواشناسی کشور گفت: فرصت خوبی پیش آمده تا بتوانیم در قالب یک تفاهم‌نامه و قرارداد و با توجه به زیرساخت‌ها و پتانسیل‌های موجود در استان و پژوهشگاه به نتایج مطلوبی درخدمت رسانی به جامعه کشاورزی و گذار از مرحله سنتی خدمات هواشناسی کشاورزی به نوین را ارائه نماییم.

دکتر ابراهیم اسعدی اسکویی رئیس پژوهشکده هواشناسی آب و کشاورزی با ارائه گزارشی از نمونه کار انجام شده برای محصول برنج در سه استان شمالی کشور، تصریح نمود: با اعلام متولیان، قادر هستیم طراحی هرگونه اپلیکیشن و یا ارائه پیش‌بینی‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت فصلی برای محصولات خاص و استراتژیک منطقه را تامین کنیم.

در پایان این نشست و پس از گفتگوهای کارشناسی مقرر شد پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری‌های متقابل با محوریت هواشناسی گلستان و تهیه پروپوزال مربوطه با برگزاری نشست‌های جامع‌تر کارشناسی برای محصول تابستانه سویا تهیه و وظایف هر دستگاه، اطلاعات مورد نیاز ورودی به مدل‌ها و الگوریتم‌های مورد نیاز و در صورت امکان در فصل جاری برای سایر مراحل باقیمانده محصول کلزا اقدامات لازم انجام و در نهایت اجرایی شود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز