امروز : چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    103649

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    10:25 | ۲۰ آبان ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ایران ترکمنستان 11 - تاکید بر گسترش همکاری‌های ایران و ترکمنستان در زمینه تحقیقات مشترک کتابخانه‌ایترکمن نیوز:  رایزن فرهنگی سفارت ایران در ترکمنستان و رئیس مؤسسه زبان، ادبیات و نسخ خطی مختومقلی فراغی بر گسترش همکاری‌ها تأکید کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  نوید رسولی رایزن فرهنگی کشورمان در ترکمنستان امروز با «داود اُراز سحداُف» رئیس مؤسسه زبان، ادبیات و نسخ خطی مختومقلی فراغی آکادمی علوم ترکمنستان، در آن مؤسسه ملاقات کرد و در خصوص همکاری‌های مشترک به بحث و تبادل نظر پرداخت.

رسولی در این دیدار، وجود هزاران نسخه خطی به زبان های فارسی، عربی و ترکی در مؤسسه زبان، ادبیات و نسخ خطی مختومقلی فراغی را بیانگر پیوندهای تاریخی و فرهنگی دو کشور ایران و ترکمنستان از سالیان دور دانست و بررسی، حفظ و مرمت، تصحیح و چاپ و نشر این سند های گرانقدر را کمک بسزایی در شناخت دو کشور از یکدیگر و سبب گسترش روابط فرهنگی دانست.

رایزن فرهنگی کشورمان در ترکمنستان، ضمن اعلام آمادگی جهت همکاری با این مؤسسه در زمینه های مختلف و تأکید بر همکاری درخصوص تبادل اطلاعات، مطالعات و تحقیقات مشترک کتابخانه ای و مرمت و بررسی مشترک آثار و نسخ خطی پیشنهاد داد مؤسسه زبان، ادبیات و نسخ خطی مختومقلی فراغی با امضای موافقتنامه ای با سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران و یا آستان قدس رضوی که دارای تجربیات بسیار خوبی در این زمینه هستند از تجارب و همکاری آنها بهره مند گردد.

در این دیدار داود اُراز سحداُف رئیس مؤسسه زبان، ادبیات و نسخ خطی مختومقلی فراغی آکادمی علوم ترکمنستان برای همکاری های آینده با رایزنی فرهنگی در برگزاری همایش های علمی و فرهنگی از جمله هزاره ابوسعید ابوالخیر، اعلام آمادگی کرد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز