امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

گلستان 46 300x225 - تاکید استاندار گلستان بر ساخت فیلم سینمایی زندگینامه مخدومقلی فراغیترکمن نیوز:  استاندار گلستان با تاکید بر نقش ارزشمند مختومقلی فراغی شاعر و عارف شهیر ایرانی  ترکمن، بر ساخت فیلم سینمایی از زندگی ایشان تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  علی محمد زنگانه در نشست با محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: با توجه به همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ساخت فیلم سینمایی مخدومقلی فراغی ، سرمایه گذاران ترکمن استان حاضر به همکاری و تعامل هستند.

وی ادامه داد: ۳ مصوبه اصلی با ۱۴ پروژه در حوزه فرهنگ و ارشاد در سفر رییس جمهور داشتیم که مقرر بود ۱۵۵ میلیارد تومان از اعتبارات آن از محل اعتبارات سازمان برنامه و بودجه و ۲۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی محقق شود که تا کنون ۵۳ میلیارد تومان از محل برنامه و بودجه و ۵۰ درصد اعتبارات استانی محقق شد که تقاضا داریم با توجه به افزایش هزینه ها همکاری لازم جهت تسریع در تخصیص ها صورت گیرد.
استاندار گلستان گفت: با توجه به بازدیدی که از ساختمان ارزشمند تالار فخرالدین اسعد گرگانی داشتید، تقاضا داریم مساعدت لازم را جهت مرمت آن داشته باشید چراکه مأمنی برای هنرمندان است و البته می تواند مکان مناسبی پذیرایی از مهمانان باشد.
وی ادامه داد: جهت تکمیل مجموعه در حال ساخت نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی در ضلع شمالی تالار فخرالدین استان به تعهدات مالی خود عمل کرده و با انجام تعهدات وزارتخانه این پروژه با سرعت بیشتری به بهره برداری می رسد.
زنگانه یادآور شد: تشکیل پروژه های فرهنگی خصوصا تالار مرکزی گرگان یکی از دغدغه های استان است که البته با توافق وزارتخانه تلاش داریم تهاتر با شهرداری صورت گیرد و عملیات عمرانی آن را در ازای یکی از ساختمان های فرهنگ و ارشاد استان صورت دهد.
وی ادامه داد: پروژه های عمرانی کردکوی ، آزادشهر و سایر مجتمع های فرهنگی سرعت پیشرفت مناسبی ندارند که تقاضا داریم دستورات لازم جهت تسریع در اجرای این پروژه ها را صادر نمایید.
همچنین در این جلسه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ابراز موافقت نسبت به ساخت فیلم سینمایی مخدومقلی فراغی ، گفت: آمادگی لازم جهت ساخت این فیلم سینمایی را داریم و یقینا سازمان سینمایی در این پروژه همکاری خواهد کرد.
محمد مهدی اسماعیلی با تاکید بر سابقه فرهنگی استان گلستان یادآور شد: با برگزاری نمایشگاه کتاب در گلستان در سال‌جاری موافقیم و همکاری لازم را خواهیم داشت.
وی یادآور شد: در تمامی پروژه های فرهنگی استان اعم از مجتمع های فرهنگی و دیگر پروژه ها همراهی می کنیم و پشتیبان برنامه های فرهنگی در گلستان هستیم.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز