امروز : شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۷,۰۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس با تاکید برضرورت عمل به وظایف قانونی از سوی ادارات و نهادها در قبال معلولان، خاطرنشان کرد: تحقق این مهم حداقل انتظار این قشر از مدیران و دستگاه های اجرایی است.

farmandar 18az 300x196 - تاکنون خدمات درخور شان به معلولان ارائه نشده است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،   عبدالقدیر کریمی روز شنبه درمراسم بزرگداشت روز جهانی معلول و هفته معلولان (۱۲ تا ۱۸ آذر) و تجلیل از معلولان برتر گنبدکاووس، گفت: به دلیل وجود برخی مشکلات ازجمله مشکلات اقتصادی کشور، تاکنون خدمات درخور شان به معلولان ارائه نشده است.
وی افزود: براین اساس دولت لایحه جامع حمایت از افراد معلول را در راستای رفع بخش قابل توجهی از مطالبات آنان تدوین کرده تا فرصت های برابر در همه حوزه های آموزشی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی برای این جامعه همچون افراد سالم فراهم شود.
کریمی، خدمت رسانی به معلولان در راستای وظایف محوله قانونی از سوی ادارات و نهادها را یک الزام دانست و اضافه کرد: کمترین مطالبه این قشر که بعضا شرایط و زندگی سختی نیز دارند، عمل به وظایف قانونی از سوی مدیران و دستگاه های اجرایی و تلاش برای کاستن از مشکلات معلولان است.
وی تصریح کرد: درحوزه شهرستان گنبدکاووس نیز همه ادارات و نهادها باید با بسیح امکانات شرایط را برای کاهش مسائل و مشکلات معلولان از جمله درحوزه مبلمان شهری و نیز ایاب و ذهاب راحت این قشر فراهم کنند.
فرماندار ویژه گنبدکاووس همچنین با اشاره به وجود حدود هشت هزار معلول اعم از جسمی و حرکتی، ذهنی، نابینایی، ناشنوایی و اعصاب و روان در این شهرستان، از اجرای طرح های غربالگری ژنتیک و آزمایش های قبل از ازدواج برای پیشگیری از معلولیت ها توسط بهزیستی قدردانی و بر استمرار آن تاکید کرد.
کریمی به برخی موفقیت های معلولان گنبدکاووس درحوزه های مختلف ورزشی، فرهنگی و اجتماعی درسطح استان و کشور نیز اشاره کرد و افزود: این موفقیت ها نشان می دهد که اگر به جامعه معلولان توجه جدی شود، آنان می توانند زندگی بهتری داشته باشند.
وی از رسانه های ارتباط جمعی نیز درخواست کرد نسبت به بیان مسائل و مشکلات معلولان و پیگیری مطالبات این قشر تلاش بیشتری داشته باشند.
به گزارش ایرنا، دراین مراسم که همراه با اجرای برخی برنامه های فرهنگی و هنری توسط معلولان بود، رئیس اداره بهزیستی گنبدکاووس نیز درسخنانی از ارائه خدمات به حدود هشت هزار معلول جسمی، حرکتی، نابینا و ناشنوا و اعضاب و روان توسط این اداره خبر داد و گفت: ازمجموع معلولان زیر پوشش ۱۳۰۰ نفر مستمری ماهانه و بقیه نیز کمک های موردی دریافت می کند.
محمدرضا فشایی بااشاره به فعالیت ۱۴ مرکز توانبخشی روزانه و شبانه روزی غیردولتی در گنبدکاووس برای ارائه خدمات به جامعه هدف، افزود: پرداخت کمک هزینه تحصیل، تسهیلات مسکن و اشتغالزایی و نیز ارائه خدمات توانبخشی از مهمترین خدمات بهزیستی به معلولان است.
در این مراسم علاوه بر تجلیل از برخی معلولان، نمایشگاهی از آثار هنری و صنایع دستی، عکس و وسایل توانبخشی معلولان نیز برپا شده بود./ایرنا

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز