امروز : دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۳۰۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر گنبدکاووس :

22° سانتی گراد

گنبد 300x202 - تاکسی های برون شهری در گنبدکاووس دست از کار کشیدندگنبدکاووستورکمن نیوز:  حدود ۲۰ نفر از رانندگان تاکسی های عمومی مسافربری برون شهری مسیر آزادشهرگنبدکاووس به دلیل آنچه که آن را کم توجهی مسوولان گنبدی در تعیین مکانی مناسب برای استقرار آنها و نیز کسادی بازار مسافر اعلام کردند، دست از کار کشیدند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛این عده از رانندگان تاکسی های برون شهری مسیر گنبد – آزادشهر امروز (چهارشنبه) از ساعت ۱۰ صبح با توقف در ابتدای خیابان امام خمینی(ره) جنوبی شهر گنبدکاووس، خواستار رفع مشکلات خود از سوی مسوولان متولی شدند.

نماینده رانندگان معترض در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: حدود ۱۰ سال است که مجوز فعالیت به این تاکسی ها که تعداد آنان به ۳۰ دستگاه نیر نمی رسد، داده شده که معمولا ۱۰ دستگاه از این تعداد نیز به دلایل مختلف از جمله تعمیر خودرو و مشکلات مشابه، فعالیت ندارند، اما کسی به فکر حل مشکلات این قشر نیست.

علیرضا سارانی افزود: تنها خواسته رانندگان تاکسی های عمومی مسیر گنبد – آزادشهر اختصاص مکانی در یکی از خیابان های مرکزی شهر گنبدکاووس برای توقف این خودروها و سوار و پیاده کرده مسافر است همان کاری که شهرداری آزادشهر در میدان مرکزی این شهر انجام داده است.

وی یادآور شد: در سال های گذشته مکانی را در قسمت جنوب غربی میدان ۱۷ شهریور گنبدکاووس به تاکسی های برون شهری اختصاص دادند اما مسافران از آن استقبال نمی کنند و در مقطعی نیز رانندگان این خودروها گاراژی را در خیابان امامزاده شرقی اجاره کردند که رونق داشت اما با تغییر اعضای شوراها و شهردار، از فعالیت تاکسی های برون شهری جلوگیری شد.

سارانی با بیان اینکه ماموران راهنمایی و رانندگی با مشاهده تاکسی های برون شهری مسیر گنبد – آزادشهر آنان را جریمه می کنند، اضافه کرد: پیشنهاد این رانندگان اختصاص دوباره مکان قبلی در خیابان امامزاده شرقی به آنان و یا مکانی دیگر در حد توقف ۴ تا ۵ دستگاه تاکسی در یکی از خیابان های مرکز شهر گنبدکاووس است تا امورات زندگی رانندگان نیز بگذرد.

یکی دیگر از رانندگان معترض این مسیر نیز گفت: بسیاری از رانندگان تاکسی برون شهری بابت خرید خودرو هنوز قسط پرداخت می کنند و با درآمدهای فعلی که روزانه حداکثر به ۴۰۰تا ۵۰۰ هزار ریال می رسد، این قشر از پس مخارج زندگی خود بر نمی آیند.

رضا خنجری افزود: اکنون بسیاری از مسافرکش های شخصی در مسیر گنبد – آزادشهر به راحتی در مرکز شهر گنبدکاووس مسافر سوار و پیاده می کنند که اگر به تاکسی های عمومی برون شهری اجازه تردد یا توقف برای سوار و پیاده کردن مسافر بدهند، بدون تردید از فعالیت غیرقانونی مسافرکش های شخصی نیز جلوگیری می شود.

وی ادعا کرد که به رغم پیگیری های چند ساله رانندگان این مسیر، مسوولان گنبدکاووس همچنان از رسیدگی به مشکلات این قشر و تلاش برای رفع آن خودداری کرده و از آن طفره می روند.

خنجری گفت: همین امروز هم قبل از توقف در مکان فعلی، به فرمانداری ویژه گنبدکاووس مراجعه کردیم اما مسوول دفتر فرماندار به ما گفتند که براساس تصمیم مسوولان شهرستان شما اجازه تردد در داخل شهر را ندارید.

در همین پیوند یک افسر اهنمایی و رانندگی گنبدکاووس نیز به ایرنا گفت: براساس دستورالعمل پلیس راهور، ورود خودروهای عمومی با پلاک “ع” به داخل شهر برای سوار و پیاده کردن مسافر ممنوع است و با متخلفان برخورد می شود.

ستوان یکم مرتضی کوهساریان افزود: ورود این خودروها به داخل شهر برای سوار و پیاده کردن مسافر، سبب اعتراض تاکسی های درون شهری گنبدکاووس می شود و یا اگر به این خودروها در داخل شهر مکان داده شود، تاکسی های عمومی دیگر مسیرها از جمله گنبد – مینودشت و گنبد – کلاله هم درخواست مکان می کنند که در کل سبب هرج و مرج می شود.

وی اضافه کرد: به هرحال مسوولان شهرستان گنبدکاووس بایستی برای رفع مشکل تاکسی های برون شهری مسیر گنبد – آزادشهر فکر اساسی کند و به نظر پیشنهادهای مطرح شده ازسوی نمایندگان این قشر منطقی است.

به گزارش ایرنا، اعتراض رانندگان تاکسی های برون شهری مسیر گنبد – آزادشهر در چند سال گذشته هر از چند گاهی انجام می شد با این حال هنوز مشکل این قشر رفع نشده است.

درهمین پیوند چند راننده تاکسی درون شهری گنبدکاووس نیز که شاهد توقف تاکسی های برون شهری بودند، به خبرنگار ایرنا گفتند که حضور این تاکسی ها و نیز فعالیت تعداد زیادی مسافرکش شخصی، بازار تاکسی های درون شهری را کساد کرده و مسوولان باید فکری به حال این مشکل کرده و آن را حل کنند.

به گفته این عده، مسوولان شهرستان (شورای ترافیک) باید در ورودی شهرها برای تاکسی های برون شهری و مسافرکش های شخصی مکانی را تهیه کنند و اجازه ورود به داخل شهر برای سوار و پیاده کردن مسافر به آنها ندهند و با متخلفان با اعمال قانون از طریق دوربین های نصب شده، برخورد کنند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی هیتر تابشی هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز