مدیرعامل سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری گرگان :

1 226 300x185 - تاکسی‌های گرگان به دستگاه کارت خوان مجهز می‌شوندترکمن نیوز: مدیرعامل سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری گرگان، گفت: مذاکرات اولیه با بانک عامل صورت گرفته و در آینده‌ای نزدیک تاکسی‌های گرگان به دستگاه کارت خوان مجهز می‌شوند.به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  مهدی کمال غریبی، در دیدار با اعضای موسسه اصحاب رسانه استان گلستان، اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۳ هزار تاکسی و حدود ۱۲۰۰ تاکسی تلفنی به جابجایی مسافران در سطح شهر گرگان مشغول هستند.

وی افزود: حدود ۱۳۰۰ سرویس مدارس تحت پوشش ۱۱ شرکت، خدمات جابجایی دانش آموزان را ارائه می‌کنند و تعدادی از موسسات اتومبیل کرایه نیز با نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت در حال فعالیت هستند.

وی، با تاکید به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اذعان داشت: ناوگان حمل و نقل عممومی اعم از اتوبوس‌ها، تاکسی‌های درون شهری، آژانس‌ها و سرویس‌های مدارس به صورت روزانه ضدعفونی می‌شوند.

کمال غریبی، از کاهش محسوس جابجایی مسافران از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی نیز خبر داد و گفت: با شیوع ویروس کرونا جابجایی مسافران از طریق اتوبوس‌های درون شهری ۹۰ درصد کاهش داشته است.

وی، با بیان اینکه کاهش مسافران موجب کاهش خدمات نمی‌شود، تصریح کرد: سیستم حمل و نقل عمومی در تمامی فصول و ایام به مردم خدمات رسانی می‌کنند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری گرگان، به ضدعفونی پایانه‌های ترمینال مرکزی و ترمینال شرق و پارکینگ‌های سطح شهر اشاره کرد و افزود: این سازمان با ایجاد فاصله‌گذاری اجتماعی در اتوبوس‌های درون شهری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضدعفونی پایانه‌های مسافربری به عنوان سازمان نمونه کشوری انتخاب شد.

2 152 300x185 - تاکسی‌های گرگان به دستگاه کارت خوان مجهز می‌شوند

وی، افزود: علاوه بر تجهیز تمامی جایگاه‌های سوخت به دستگاه‌های کارت خوان با هدف جلوگیری از رد و بدل نشدن پول، متصدیان جایگاه نیز نسبت به سوختگیری خودروها اقدام می‌کنند.

وی، با اشاره به لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در ناوگان حمل و نقل عمومی از مردم خواست تا همکاری لازم را با رانندگان وسایل نقلیه عمومی داشته باشند.

کمال غریبی، افزود: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در تاکسی‌ها و سرویس‌های مدارس مستلزم کاهش تعداد مسافران است که به لحاظ اقتصادی برای رانندگان به صرفه نیست و لزوم تعامل و همکاری مردم با رانندگان را می‌طلبد.

وی، از توزیع بیش از ۶۰۰ سبد معیشتی بین رانندگان تاکسی‌های درون شهری، آژانس‌ها و سرویس‌های مدارس نیز خبر داد و گفت: رانندگان تاکسی‌های درون شهری وام بدون کارمزد تحت عنوان تسهیلات کرونا دریافت کردند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری گرگان، به ساماندهی مسافربرهای شخصی هم اشاره کرد و گفت: کارگروه ساماندهی مسافربرهای شخصی با مشارکت معاون پیشگیری از جرم دادگستری و نیروی انتظامی تشکیل شده و با خودروهای مسافربر شخصی که ساماندهی نشده اند، برابر قانون برخورد خواهد شد.

در این جلسه مدیرعامل موسسه اصحاب رسانه استان گلستان نیز با بیان اینکه رسانه‎ها بسترساز توسعۀ کشور هستند؛ اظهار داشت: یک رسانه علاوه بر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی می‌تواند در راستای توسعه اقتصادی و اجتماعی نقش ایفا نماید.

غلامرضا ولی پور، با بیان اینکه حساسیت‌ها در کار خبرنگاران قابل توجه است، افزود: ارتباط مستمر مسئولان استان با رسانه‌ها می‌تواند مكملی برای توسعه و پيشرفت بيشتر استان باشد.

وی، درخصوص روند شکل گیری موسسه مذکور نیز توضیحاتی ارائه کرد و گفت: این موسسه با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره ۱۰۱۰ در اداره ثبت موسسات به ثبت رسمی رسیده است.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۱۲

۰۸ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83451

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک