امروز : سه شنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

Jorjani 9F 1 300x225 - تاریخ شفاهی هنرمندان استان گلستان با عنوان تلخ و شیرین به چاپ خواهد رسید+تصاویرفرهنگی-ترکمن‌نیوز- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: از یک سال پیش تاریخ شفاهی هنرمندان استان گلستان در حال تهیه و تدوین است که با عنوان تلخ و شیرین هنرمندان استان به چاپ خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران، حجت الاسلام علی اصغر فضیلت ظهر امروز در آیین نکوداشت موسی جرجانی در عرصه فرهنگ و هنر در شهر آق‌قلا، اظهار داشت: یکی از اقدامات هویت‌ساز در جامعه پیشگیری از گسست بین نسلی است که این قبیل نکوداشت‌ها این مورد را تسهیل می‌کند.

وی افزود: بین نسل دانش‌آموخته و جوانان با نسل صاحب تجربه این گسست در حال شکل‌گیری است و پیشگیری از آن سبب می‌شود تا تمامیت هویتی جامعه حفظ شود و معرفی ظرفیت‌ها به نسل‌ها سبب احساس تقویت هویت خواهد شد.

وی گفت: از افرادی که با هر اقدامی در حفظ سرمایه‌های معنوی جامعه تلاش می‌کنند باید تقدیر کرد و حفاظت و صیانت از سرمایه های معنوی با برگزاری پاسداشت‌ها محقق می‌شود.

Jorjani 9F 2 300x225 - تاریخ شفاهی هنرمندان استان گلستان با عنوان تلخ و شیرین به چاپ خواهد رسید+تصاویر

حجت الاسلام فضیلت ادامه داد: توجه به اندیشه‌ورزان و تاثیرگذاران بر فکر و اندیشه جامعه توجه به بنیان‌های هویتی جامعه هست و عدم توجه به فرهنگ‌سازان منجر به پدیده شوم بی‌هویتی خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با بیان اینکه اگر فرهنگ را از جامعه بگیرند دیگر چیزی از آن جامعه باقی نخواهد ماند، گفت: هرجامعه به میزانی که احساس هویت کند از حیات و پویایی برخوردار است.

فضیلت تصریح کرد : حداقل فایده این پاسداشت این است که نسل بعد از ما متوجه برخی از ظرفیت های موجود در جامعه می شود و مادامی که نسلی نسبت به داشته های خود آشنایی داشته باشد از مصونیت ذهنی برخوردار خواهد بود و این باور بسیاری از هجمه‌ها را دفع می‌کند .

Jorjani 9F 3 300x225 - تاریخ شفاهی هنرمندان استان گلستان با عنوان تلخ و شیرین به چاپ خواهد رسید+تصاویر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان خاطر نشان کرد: در مجموعه اداره کل ارشاد به همت اصحاب فرهنگ و هنر تلاش دارد که تاریخ شفاهی هنرمندان گلستان را تهیه کند که یک‌سال است جمع‌آوری‌های اولیه انجام شده و در کتابی تحت عنوان تلخ و شیرین هنرمندان استان به چاپ خواهد رسید./تسنیم

گردآوری:گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز