امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

امیدی 300x202 - تاثیر دوره‌های آموزش روزنامه‌نگاری بر ارتقا کیفی و دانش رسانه‌ها+فیلم مصاحبهترکمن نیوز:  معاون آموزشی دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی از رسالت‌های این معاونت، ارتقا سطح کیفی رسانه‌ها است که این کیفیت به طبع با آموزش و بروزرسانی دانش کسانی که در زمینه رسانه فعالیت می‌کنند میسر است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ مریم امیدی در حاشیه برگزاری آزمون روزنامه‌نگاران در گفت‌وگو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: برگزاری این دوره‌ها با هدف ارتقا سطح دانش روزنامه‌نگاران و اصحاب رسانه و آشنایی روزنامه‌نگاران به دانش روز روزنامه‌نگاری و ارتباطات است.

وی ادامه داد: امیدواریم با برگزاری این گونه کارگاه‌ها در جهت نیل به اهدافمون که ارتقای سطح دانش اصحاب رسانه است و ارتقای سواد رسانه‌ای در جامعه رسانه‌ها است تحقق پیدا کند.

امیدی گفت: استادانی که آموزش می‌دهند از بهترین اساتید در علم روزنامه‌نگاری و رسانه، هم از لحاظ علمی و آکادمیک دارای تحصیلات در رتبه و سطح بالایی هستن و هم صاحب تجربه در امر روزنامه‌نگاری و ارتباطات و رسانه می‌باشند.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری این کلاس‌ها با درخواست استان انجام می‌شود افزود: با توجه به نیازسنجی و ارزیابی و ارزشیابی که از اصحاب رسانه به عمل می‌آید نقاط قوت و ضعف در هر استان شناسایی شده و طبق اون نیازسنجی که انجام شده انواع کلاس‌ها برگزار می شود.

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: کلاس های روزنامه نگاری با موضوعات خبر نویسی، تکنیک‌های مصاحبه، اصول گزارش نویسی، اصول روابط عمومی و شیوه نگارش فارسی در مطبوعات، با اعطای مجوز رسمی از دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری خانه مطبوعات و خبرنگاران استان به مدت پنج هفته و 60 ساعت آموزشی به صورت مجازی برگزار شده است.

آزمون روزنامه نگاران امروز در پنج ماده امتحانی برگزار شد، افرادی که در این آزمون موفق به کسب حد نصاب علمی لازم شوند، گواهی معتبر دریافت می‌کنند و در دوره پیشرفته روزنامه‌نگاری نیز می‌توانند شرکت کنند.

زارش و مصاحبه از: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز