امروز : سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۲۱,۸۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

کرونا 2 300x210 - تأیید واکسن کرونا از سوی انجمن پزشکان مسلمان انگلیسترکمن نیوز:  همزمان با انتظار مردم جهان برای واکسن بیماری همه‌گیر کرونا، انجمن پزشکان مسلمان انگلیس، یکی از واکسن‌های تولیدی را برای جوامع مسلمان تأیید کرده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از ابوت اسلام، انجمن پزشکان مسلمان بریتانیا (BIMA) در بیانیه‌ای اعلام کرد: واکسن کرونایی را که به طور مشترک از سوی دو شرکت فایزر و بایوان‌تک تولید شده است، تأیید می‌کند.

این بیانیه BIMA پس از مشورت با متخصصان بهداشت و درمان مسلمان، دانشمندان اسلامی و نهادهای نمایندگی از سراسر انگلستان صادر شد.
این انجمن اعلام کرد: با توجه به اطلاعات موجود، توصیه می‌شود که این واکسن به افراد واجد شرایط در معرض خطر در جوامع مسلمان تزریق شود.

BIMA همچنین تأیید کرد که هیچ محصول حیوانی در این واکسن وجود ندارد و از سلول‌های حیوانی نیز استفاده نشده است. واکسن فایزر _ بایو‌ان‌تک اخیراً از سوی مقامات وزارت بهداشت انگلیس تأیید شده است. طبق اعلام این انجمن همه واکسن‌ها به طور مستقل بررسی می‌شوند.

از سوی دیگر علمای برخی از تأثیرگذارترین نهادهای اسلامی در انگلیس فتوا داده‌اند که این واکسن جدید، حلال است. این فتوا از سوی یوسف شبیر و مفتی شبیر احمد از دارالعلوم بلکبرن، مفتی محمد طاهر از دارالعلوم بری (Bury) و مولانا کالینگال ریاض مشاور وزارت بهداشت انگلیس امضا شده است.

آنها اعلام کردند: ما با شرکت فایزر تماس گرفتیم و اطلاعات مربوط به ترکیب مواد اولیه واکسن را درخواست کردیم که در اختیار ما گذاشتند. با توجه به اینکه در این واکسن از فرآورده‌های حیوانی استفاده نشده حلال است.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز