نورسلطان عشق‌آباد بر استفاده از راه‌آهن قزاقستان ترکمنستان ایران 300x197 - تأکید نورسلطان- عشق‌آباد بر استفاده از راه‌آهن قزاقستان- ترکمنستان- ایرانترکمن نیوز:  مسئولان راه آهن قزاقستان و ترکمنستان نسبت به فعال سازی بیشتر دهلیز فراملی قزاقستان-ترکمنستانایران که آسیا و اروپا را به هم متصل می‌ کند، ابراز علاقه کردند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   «آزاد آتامرادوف» رئیس سازمان راه آهن ترکمنستان و «چنگیز کاکنوف» رئیس شرکت ملی راه آهن قزاقستان به صورت ویدیو کنفرانس با یکدیگر دیدار و در مورد موضوعات فعال سازی دهلیزهای حمل و نقلی گفت ‌و گو و تبادل نظر به عمل آوردند.

طرفین به طور خاص بر ضرورت فعال سازی بیشتر دهلیز فراملی قزاقستان-ترکمنستان-ایران تاکید کردند.

آتامرادوف و کاکنوف موضوعات مربوط به توافقات میان دولت‌ها، قیمت گذاری انتقال بار و محموله‌ها به منظور استفاده موثر از ظرفیت دهلیزهای حمل و نقل بین المللی، افزایش حجم انتقال کانتینر و گسترش جغرافیای آن را مورد بررسی قرار دادند.

آتامرادوف از اجرای پروژه نوسازی و برق رسانی قطعه راه آهن «ترکمن‌باشی – عشق آباد – ماری – ترکمن آباد» خبر داد و طرفین آمادگی خود برای بررسی برنامه‌های جدید همکاری در این زمینه را اعلام کردند.

قابل ذکر است که خط آهن قزاقستان-ترکمنستان-ایران در دسامبر ۲۰۱۴ با حضور روسای جمهور این کشورها به بهره برداری رسید که بعداً چین نیز به این مسیر پیوست و از سال ۲۰۱۶ قطارهای آزمایشی حامل کانتینر از طریق این دهلیز تردد می‌کنند.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع:farsnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۸

۲۴ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

84354

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک