ازبکستان 6 300x151 - تأکید بر گسترش روابط پارلمانی محور گفت و گوی مقامات ایران و ازبکستانترکمن نیوز:  سفیر جمهوری اسلامی ایران در «تاشکند» با رئیس مجلس سنای ازبکستان دیدار و طرفین گسترش بیش از پیش همکاری‌های پارلمانی بین دو کشور را مورد بررسی قرار دادند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «حمید نیرآبادی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در «تاشکند» با «تنزیلا ناربایوا» رئیس مجلس سنای ازبکستان دیدار و طرفین گسترش بیش از پیش همکاری‌های پارلمانی بین دو کشور را بررسی کردند.

طرفین تاکید کردند که ایجاد گروه دوستی در پارلمان‌های دو کشور برای توسعه روابط بین پارلمانی کمک می‌کند.

آنان ابعاد اولویت‌دار همکاری‌ها در زمینه‌های قانون گذاری، نظام پارلمانی، اقتصادی و بازرگانی و فرهنگی را  بررسی کردند و همچنین برقراری گفت‌وگویی دائمی در تبادل تجربیات را در نظر گرفتند.

سفیر ایران در «تاشکند» روابط دوجانبه بین دولتی در سال‌های اخیر را در حال توسعه و تشدید گفت‌وگوی پرثمر در زمینه سیاسی را مثبت ارزیابی کرد.

علاوه بر این، وی برای اصلاحات گسترده در دست انجام تحت ریاست رئیس جمهور ازبکستان از جمله اقدامات موثر در حل و فصل کار اجباری و ریشه کنی کار کودکان را ارزشمند دانست.

طرفین در این دیدار با ابراز رضایتمندی از تداوم پیگیرانه روابط متقابل در تمام سطوح بین پارلمان‌های دو کشور، اظهار داشتند که در توسعه بیش از پیش روابط بین پارلمانی، به طور کلی، توسعه و تعمیق روابط میان دو کشور سهم خود را خواهند داشت.

در این دیدار همچنین همکاری‌های متقابل در آینده مانند تشدید گفت‌وگویی سیاسی مبنی بر توسعه بیش از پیش روابط بین دولتی در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و بازرگانی، سرمایه‌گذاری و گردشگری، فرهنگی و همچنین تحکیم شراکت اقتصادی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۱۷

۲۷ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

88767

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک