امروز : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۲,۶۴۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    91008

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    16:51 | ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

13991212000367 Test PhotoN 150x150 - تأکید ازبکستان بر توسعه کریدورهای حمل‌ونقلی و لجستیکترکمن نیوز: معاون وزیر حمل و نقل ازبکستان گفت: در حال حاضر بخش حمل و نقل و لجستیک از لحاظ سیاسی، اقتصادی و جغرافیایی برای همه کشورها یک مسیر راهبردی است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   «جسوربیک چارییف» در میزگرد «دیپلماسی حمل و نقلی ازبکستان: پایه‌های بین المللی و حقوقی همکاری‌های منطقه‌ای» اظهار داشت: در حال حاضر بخش حمل و نقل و لجستیک از لحاظ سیاسی، اقتصادی و جغرافیایی برای همه کشورها یک مسیر راهبردی است.

وی افزود: بدین دلیل کشورهای منطقه ضمن تلاش برای توسعه مسیرهای حمل و نقلی خود در اجرای طرح‌های مختلف به طور فعال شرکت می‌کنند.

چارییف اظهار داشت: ازبکستان در حال حاضر شرایطی را برای حمل و نقل بدون وقفه برای کالاهای مورد نیاز اولیه، میوه و سبزیجات و دیگر اجناس مورد نیاز مردم را ایجاد کرده است. در نتیجه اقدامات انجام شده حجم کل حمل و نقل کالا در سال ۲۰۲۰ میلادی نسبت به سال قبل ۷ درصد افزایش یافته است.

معاون وزیر حمل و نقل ازبکستان عنوان کرد: در حال حاضر برقراری فعالیت مناسب کریدورهای حمل و نقلی در وضعیت بی ثبات همه گیری یک وظیفه اصلی است. لغو پیگیرانه محدودیت‌ها در زمینه حمل و نقل، تضمین کارآیی در این زمینه است.

چارییف یادآوری کرد: ازبکستان برای رفع پیامدهای منفی در دوران پساپاندمی به توسعه استراتژی و تصمیمات موثر که منجر به کاهش هزینه‌های حمل و نقل بین المللی، توسعه زیربناها و به کارگیری فن‌آوری‌های روز می‌شود ، توجه بسیاری دارد.

وی گفت: در سال ۲۰۲۰ میلادی حجم کل حمل و نقل کالا در سطح یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تن قرار گرفته که نسبت به سال قبل ۱۰۴٫۶ درصد رشد کرده و گردش کالاها در سطح ۴۰ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تن قرار گرفته است.

معاون وزیر حمل و نقل ازبکستان خاطرنشان کرد: امروز در ازبکستان ۶٫۴ درصد درآمد ناخالص ملی، ۷٫۴ درصد از کل حجم سرمایه گذاری‌ها و ۲۹٫۵ درصد از کل حجم بازار خدمات متعلق به بخش حمل و نقل است.

چارییف ادامه داد: در این میان پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۳۰ میلادی حجم حمل و نقل بارها در سطح ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن و سرمایه گذاری‌ در زمینه حمل و نقل در سطح یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار قرار گیرد.

معاون وزیر حمل و نقل ازبکستان اظهار داشت: هم اکنون در ازبکستان برنامه تکمیل زیربناهای حمل و نقلی و توسعه مسیرهای بازرگانی خارجی انتقال بار برای سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ میلادی برای شکل گیری استراتژی جامع در بخش توسعه زمینه حمل و نقل ملی اجرا می‌شود.

وی همچنین تاکید کرد: با وجود اینکه در روند توسعه حمل و نقلی منطقه رشد دائمی دیده می‌شود اما مشکلات موجود در توسعه اقتصاد منطقه‌ای بر آن تاثیر منفی دارد.

معاون وزیر حمل و نقل ازبکستان در پایان گفت: ما باید با تقویت همکاری‌ها توجه خود را برای حل و فصل این مشکلات مانند ماندن بارها در مرزها، محدودیت زمانی گذرگاه‌ها، نبود شرایط مورد نیاز در امتداد جاده‌های بین‌المللی، نارسایی تشریفات عبور از مرزها تمرکز کنیم.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع:farsnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز