امروز : یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۹,۵۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    88311

  • /
  • تاریخ :

    ۱۹ دی ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

سرمایه‌گذاری آمریکایی در ترکمنستان 300x157 - تأسیس صندوق سرمایه‌گذاری آمریکایی در ترکمنستانترکمن نیوز:  وزیر اقتصاد و دارایی ترکمنستان با نماینده یک شرکت مالی آمریکایی به صورت ویدئو کنفرانس دیدار و در مورد ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری با یکدیگر رایزنی کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   «محمد گلدی سردار اف» وزیر اقتصاد و دارایی ترکمنستان و «کالب مک کاری» مشاور مدیر عامل یک شرکت مالی آمریکایی به صورت ویدئو کنفرانس دیدار و در مورد ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری با یکدیگر رایزنی کردند.

این نشست ویدئویی با حضور برخی از متخصصین اقتصادی وزارت دارایی و روسای بانک‌ها و کارشناسان امور اقتصادی ترکمنستان و نمایندگان شرکت آمریکایی تأمین امور مالی و توسعه بین المللی انجام شد.

اصلی ترین موضوعات مورد بحث در این گفت‌وگو، ایجاد صندوق توسعه آسیای مرکزی بود که وزیر اقتصاد و دارایی ترکمنستان در سخنان خود گفت: از نظر ما ، چشم انداز ایجاد چنین صندوقی برای توسعه و پیشرفت منطقه‌ای بسیار مهم است. به ویژه برای اجرای پروژه‌ها و برنامه‌های بزرگ منطقه‌ای این صندوق مفید خواهد بود.

سردار اف افزود: زمینه خوبی برای ایجاد پروژه‌های اولویت‌دار برای توسعه زیرساخت‌های صنعتی و حمل و نقل، کشاورزی و استفاده از راه حل‌های نوآورانه ایجاد می‌کند.

با توجه به فعالیت طرف ترکمن به عنوان یکی از بنیانگذاران و شرکت کنندگان در صندوق توسعه آسیا، اطلاعات بیشتری را در مورد این موضوع درخواست کرد.

مک کاری در سخنان خود گزارش فعالیت‌های شرکت آمریکایی برای تأمین مالی توسعه بین المللی و توجه ویژه به حمایت از بخش خصوصی ارائه کرد.

وی ادامه داد: صندوق سرمایه گذاری مسیر توسعه را تسهیل می‌کند که پایه موفقیت اقتصادی منطقه آسیای مرکزی خواهد شد.

نماینده آمریکایی خاطرنشان کرد شرکت‌های خصوصی تمام پروژه‌ها را تأمین مالی می‌کنند و همه شرکت کنندگان باید توافق کنند که اولویت با پروژه‌هایی باشد که به رونق کل منطقه و نه فقط منافع یک کشور جداگانه کمک خواهد کرد.

همچنین در مورد منابع سازمانی ، مالی و زمان بنیاد آن تبادل نظر کردند.

در این نشست «رحیم بردی جباراف» رئیس بانک امور اقتصادی خارجی ترکمنستان از شرکت آمریکایی دعوت کرد تا در ایجاد صندوق سرمایه گذاری بین المللی این کشور شرکت کند. این پیشنهاد با استقبال طرف آمریکایی مواجه شد.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع: farsnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز