امروز : چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    105684

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    20:12 | ۱۰ دی ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

جاور 4 300x150 - بی توجهی به دین باعث نزول بلاهای آسمانی و زمینی می‌شودترکمن نیوز: امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس، گفت: وقتی توجه ها به دین کم می شود خداوند انواع بلاهای آسمانی و زمینی را برای انسان ها می فرستد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ «آخوند عبدالکریم جاور» در سخنان پیش از نماز جمعه این هفته در مصلای بزرگ این شهر، اظهار کرد: جوامع مسلمان امروز گرفتار خیلی از بلاهای طبیعی و حوادث انسانی شده اند این امر به خاطر دوری از دین است که گرفتار آفت ها می شوند.

وی تصریح کرد: بسیاری از امت های گذشته نیز به خاطر عدم پذیرش دعوت انبیاء الهی دچار عذاب و آفت شده بودند.

آخوند جاور با بیان اینکه اگر مسلمانان به لحاظ فرهنگی و تمدنی در برابر فرهنگ و تمدن غربی سر تسلیم فرود آورند بسیاری از آداب و رسوم اسلامی از بین خواهد رفت، تصریح کرد: اسلام آخرین دین الهی و تکمیل کننده همه ادیان آسمانی است و بدین ترتیب می توان گفت دین در نزد خداوند فقط اسلام است.

وی در ادامه گفت: مسلمانان صدر اسلام با اخلاصی که بر رسول گرامی اسلام (ص) و دین خدا داشتند در عرض 50 سال حدود نصف سرزمین های قابل سکونت آن عصر را فتح کرد، ولی به علت گسترش روح دنیا پرستی و دنیاخواهی حکمرانان اسلامی به ضعف کشیده شدند.

خطیب جمعه گنبدکاووس اظهار داشت: جمعیت امروز مسلمانان جهان به یک میلیارد و 800 میلیون نفر می رسد؛ ولی به علت ضعف دینی و علایق دنیوی که پیدا کرده اند رژیم صهیونیستی با چند میلیون جمعیت در میان کشورهای اسلامی ادعای آب و خاک می کند.

امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس با بیان اینکه نباید بگذاریم آداب و رسوم اسلامی به ورطه فراموشی سپرده شوند، گفت: وقتی فرد مسلمان با اختیار خود تمام و کمال دین اسلام را به عنوان دین خود قبول می کند باید دستورات شرع مقدس را سرلوحه امورات زندگی خود قرار دهد.

گزارش از: مصطفی صبوحی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز