معاون وزیر تعاون:

اخبار اجتماعی-ایتنانیوز-  معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: انباشت ۳٫۵ میلیون بیکار در کشور حاصل دوران رکود ، تحریم و غفلت یک دهه ای از پرداختن به این موضوع مهم است و باید برای حل آن از همه ظرفیت ها استفاده شود.

eshteghal 27m 300x169 - بیکاری حاصل دوران رکود، تحریم ویک دهه غفلت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  به نقل ایرنا، سیدحمید کلانتری روز پنجشنبه در کارگروه اشتغال گلستان در گرگان اظهار کرد: فراهم نکردن فرصت های جدید شغلی، موجب انباشت مداوم و سالانه بیکاران و تبدیل این موضوع به چالشی نگران کننده شده است که باید برای رفع آن چاره اندیشی شود.
وی بیان کرد : یکی از راه حل های قطعی برطرف شدن این مشکل، تقویت بخش های تعاونی و مشارکت همه دستگاه ها برای ایجاد فرصت های جدید شغلی است .
معاون وزیر تعاون پیچ و خم های غیر ضروری اداری را یکی از موانع اجرای طرح های ابتکاری و خلاقانه دانست و گفت : اگر دست یک فرماندار در زمان امضای یک نامه و اجرای طرح خارج از بروکراسی های مرسوم بلرزد و نگران اتفاقات بعدی آن باشد چگونه می توان انتظار خروج از بحران بیکاری را داشت.
کلانتری به آمار بالای بیکاری در گلستان اشاره کرد و گفت: استفاده صحیح از ظرفیت های فراوان و خدادادی این استان ، یکی از راهکارهای کاهش هر چه بیشتر بیکاری در گلستان است .
وی اضافه کرد: اجرای طرح اشتغال روستایی ، یکی از برنامه های وزارت تعاون برای رفع مشکل بیکاری است که تا پایان برنامه ششم توسعه ایجاد اشتغال سالانه ۵۰ هزار نفر در شهرها پیش بینی شده و ۹۹۵ هزارنفر شغل نیز در روستاها تا پایان برنامه ششم در دستور کار است .

 

گردآوری:گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/ITNANews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۰۵

۲۷ مهر ۱۳۹۶

کد خبر :

5316

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک