فرهاد بدیعی مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس2 300x300 - بیماری کرونا چراغ خاموش در حال افزایش است+فیلم مصاحبهترکمن نیوز – مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس گفت: بیماری کرونا در کودکان علائم خاصی ایجاد نمی‌کند، این بیماری چراغ خاموش در حال افزایش است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   فرهاد بدیعی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: در گنبدکاووس به دلیل کم‌ توجهی به استفاده از ماسک و برگزاری تجمعات و عروسی‌ها بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی، روند آهسته افزایشی تعداد بیماران کرونا را شاهد هستیم و این شهرستان هفته گذشته وارد وضعیت نارنجی شد.

وی با اشاره به کمتر بودن علائم عفونت‌های کرونایی در خردسالان تاکید کرد: ممکن است این بیماری به صورت چراغ خاموش در کودکان، نوجوانان و جوانان وجود داشته باشد و از طریق آنان به سالمندان و یا کسانی که از سایر بیماری‌ها رنج می‌برند انتقال یافته و موجب آسیب و بستری شدن آنها شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس خاطرنشان کرد: با توجه به سردتر شدن هوا درها و پنجره‌ها بسته شده و تهویه هوا به خوبی صورت نمی‌گیرد از این رو روند انتقال بیماری کرونا تقویت پیدا می‌کند.

وی در خاتمه گفت: در مراسم عروسی‌ها خردسالان و دانش‌آموزان نیز حضور دارند و این گروه سنی ناقلان اصلی بیماری کرونا به بزرگترها محسوب می‌شوند و با توجه به فصل پیش رو، احتمال اپیدمی شدن بیماری وجود دارد، از این رو توصیه اکید داریم خانواده‌ها در تجمعات و عروسی‌ها وارد نشوند و نیز در رعایت مسائل بهداشتی،  ماسک زدن و شستن دست‌ها بیش از پیش دقت کنند.

گزارش از: یاشار نیازی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۲۱

۰۳ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

84800

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک