امروز : سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

400 تختخوابی 2 300x202 - بیمارستان 400 تختخوابی گنبدکاووس در انتظار واگذاری زمین از سوی بنیاد مستضعفان+عکسترکمن نیوز-رئیس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس گفت: تاکنون نقشه‌ زمین‌های تفکیک شده مربوط به شهرداری از سوی بنیاد مستضعفان تحویل داده نشده است تا پروژه احداث بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی این شهرستان کلید بخورد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  پرویز ناصری در خصوص افتتاح بیمارستان 400 تختخوابی گنبدکاووس اظهارداشت: بنیاد مستضعفان قرار بود تفیکیک اراضی مربوط به زمین های کارخانه پنبه نظام آباد در جاده آزادشهر و قدرالسهمی که به شهرداری گنبدکاووس تعلق می‌گرفت را انجام دهد که در کمیسیون ماده 5 تغییر کاربری آن صورت گرفت.
وی افزود: شهرداری نیز تصمیم گرفت این زمین ها را برای ساخت بیمارستان 400 تختخوابی به دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان واگذار کند.

ناصری ادامه داد: با پیگیری های میرمحمد غراوی معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار که زحمات زیادی را برای شرق استان کشید تفاهم نامه ای در این خصوص تنظیم شد و در کمیسیون ماده 5 زمین ها تغییر کاربری یافته و مقرر گردید بنیاد مستضعفان نقشه آن را به شهرداری تحویل دهد تا مراحل بعدی طی شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه در این مدت هیچ اقدامی از سوی بنیاد مستضعفان صورت نگرفته است، افزود: عدم پیگیری از سوی بنیاد مستضعفان باعث شد که این موضوع ابتر بماند و مشکلات زیادی نیز به وجود آورده است.

ناصری شورای اسلامی شهر گنبدکاووس 2 300x279 - بیمارستان 400 تختخوابی گنبدکاووس در انتظار واگذاری زمین از سوی بنیاد مستضعفان+عکسپرویز ناصری در بخش دیگری از سخنانش نیز گفت: اخیرا نیز از سوی رسانه‌ها به صورت ناآگاهانه مطالبی منتشر شده مبنی بر اینکه شورای شهر و شهرداری گنبدکاووس مخالف واگذاری این زمین‌ها است که جای تاسف دارد.
وی در این خصوص ادامه داد: ابتدا باید از سوی بنیاد مستضعفان نقشه‌ی زمین‌ها آورده شود تا از قدرالسهم متعلق به شهرداری را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی جهت احداث بیمارستان 400 تختخوابی قرار دهیم که متاسفانه تاکنون انجام نشده است.

رئیس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس با بیان اینکه به صورت جدی پیگیر این موضوع هستیم، تاکید کرد: تلاش خواهیم کرد در سفرهای استانی رئیس جمهور به استان گلستان این طرح جزو مصوبات آیت الله رئیسی قرار بگیرد تا شاهد احداث بیمارستان 400تختخوابی گنبدکاووس باشیم.

وی با اشاره به اینکه این بیمارستان در ابتدا قرار بود که 800 تختخوابی باشد اما به 400 تخت تقلیل یافت، خاطرنشان کرد: امیدوارم که شاهد افتتاح و استفاده مردم از این بیمارستان باشیم.

بر اساس این گزارش: رییس شورای اسلامی شهر از عدم حضور برخی مدیران کل دعوت شده به جلسه که حدودا 10 نفر عنوان کردند تا شفاف سازی و نتیجه گیری جلسه حاصل گردد و عدم حضورشان منجر به موکول ادامه جلسه به وقتی دیگر شد، گلایه کرد.

400 تختخوابی 3 300x202 - بیمارستان 400 تختخوابی گنبدکاووس در انتظار واگذاری زمین از سوی بنیاد مستضعفان+عکس

پرویز ناصری از حضور به موقع فرماندار ویژه و رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس تقدیر کرد و در ادامه گفت: مدیران کل راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان استان گلستان دعوت بودند همچنین امام جمعه اهل سنت و تشیع شهرستان، نیز معاونت عمرانی استانداری و نماینده مردم شهرستان گنبدکاووس و بخش داشلی برون از جمله دعوت شدگان غایب در جلسه بودند البته برخی ارگانها نمایندگان خود را ارسال کرده بودند که دعوت ویژه مدیران کل بوده است.

نهایتا جلسه مشترک شورای اسلامی شهر گنبدکاووس و شهرداری با مدیران کل، مسئولین استانی و شهرستانی به علت عدم حضور مدیران با 40 دقیقه تاخیر آغاز شد و در خاتمه برای کسب نتیجه نهایی مقرر شد جلسه ای دیگر با حضور مدیران کل برگزار گردد./فارس

گزارش از: یاشار نیازی

 

گنبدکاووس با کمبود تخت در بیمارستان‌ها مواجه است/ احداث بیمارستان 400 تختخوابی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم شهرستان

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز