امروز : یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

اینترنت ندارد 300x225 - بیش از 80درصد روستاهای جرگلان فاقد اینترنت استاخبار جرگلان – تورکمن نیوز رئیس شورای شهرستان راز و جرگلان و عضو شورای بخش جرگلان گفت: تنها ۱۵ الی ۲۰ درصد روستاهای بخش جرگلان از اینترنت پرسرعت برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، واحد خالدی در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار کرد: روستاهای برخوردار شامل کرپشلی، یکه سعود بالا و پایین و دویدخ است که از ADSL (اینترنت پرسرعت) استفاده می کنند.
وی افزود: از شروع سال 2000 به عصر فراصنعتی وارد شدیم که از آن به عنوان عصر ارتباطات یاد میشود، متاسفانه بخش محروم جرگلان از آن بی بهره است و مردم را در استفاده از ارتباطات اینترنتی دچار مشکل کرده است.

خالدی تصریح کرد: تنها 20درصد بخش جرگلان از “اینترنت 3G” تلفن همراه برخوردار هستند و بقیه نقاط روستایی اینترنت مناسب برای بهره برداری ندارند و جوابگویی نیاز های مردم نیست و در برخی نقاط مرزی مانند روستاهای “بهار” و “قره قانلو” و “قوری دره” اینترنت وجود ندارد.

وی با اشاره به سفر اخیر استاندار برای پیگیری مشکلات بخش مرکزی جرگلان گفت: در هفته گذشته مشکلات اینترنت ضعیف بخش جرگلان به سمع و نظر محمدرضا خباز و هیات همراه وی رسید و استاندار وعده داد برخی مشکلات از جمله اینترنت چند روستای بخشهای محروم جرگلان از جمله دهستان حصارچه و نوار مرزی را پیگیری خواهد کرد.

وی با اشاره به عدم آنتن دهی ۸ روستای بخش محروم جرگلان افزود: روستاهای: قارا آغاچ محمدنفس، قارا آغاچ حاج آشور، آیری قایا، قارا قانلو، بهار، قوری دره، بویاخلی و ییلاق از آنتن دهی تلفن همراه بی بهره هستند.
به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز این عضو شورای بخش جرگلان تصریح کرد: آنتن دهی در سایر روستاهای جرگلان مانند حصارچه پایین و بالا، قارا پالچیق، کیلوپنجه و چال تلپِک نیز بسیار ضعیف است و همه نقاط این روستاها را پوشش نمی​دهد.
خالدی در خاتمه از وجود تنها ۴ دکل تلفن همراه و اینترنت در جرگلان خبر داد و گفت: تنها در ۴ روستا از جمله در کرپشلی، دویدخ و یکه سعود و گرکز دکل مخابراتی تعبیه شده است اما فاقد امکانات ارتباطی و اینترنت است.

خبرنگار جرگلان: ص. رحیمی                    انتشار دهنده: یاشار نیازی

انتهای پیام/

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز