امروز : سه شنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

اسب اصیل ترکمن 6 1024x630.x52886 300x185 - بیش از 7 هزار راس اسب در گلستان وجود دارد/ 3 هزار و 200 راس اسب دارای شناسنامه ژنتیکی هستنداخبار استانی- تورکمن نیوز رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان از وجود بیش از 7 هزار راس اسب در سطح استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، مختار مهاجر در جمع مدیران ادارات شهرستان‌های استان گلستان اظهار کرد: در سطح استان گلستان بیش از 7 هزار راس اسب وجود دارد که بیش از 5 هزار راس آن اسب ترکمن است و تعداد 3 هزار و 200 راس اسب در گلستان دارای شناسنامه ژنتیکی هستند.

وی در خصوص تولیدات گلستان در زمینه شیلات تصریح کرد: تولیدات استان گلستان در زمینه شیلات و آبزیان در اوائل انقلاب 5 هزار تن بود که اکنون به 20 هزار تن ارتقا یافت.

*287 هزار هکتار کشاورزی حفاظتی در سطح استان گلستان انجام می‌شود/ گلستان برای نخستین‌بار در سطح کشور موفق به اصلاح نجات ملکه زنبور عسل بومی در گلستان شد

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان ابراز کرد: در سال 1357 ضریب مکانیزاسیون در استان گلستان 0.2 اسب بخار در هر هکتار بود در صورتی که در سال 1396 این رقم به 1.7 اسب بخار در هکتار رسید در واقع قریب به 8 برابر رشد در این زمینه را شاهد بودیم.

مهاجر با بیان اینکه در گذشته کشت تمام اراضی گلستان به صورت پاییزه و یا بهاره انجام می‌شد، یادآور شد: امروزه 40 درصد از اراضی گلستان به صورت کشت مجدد انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه 287 هزار هکتار کشاورزی حفاظتی در سطح استان گلستان انجام می‌شود، تصریح کرد: استان گلستان برای نخستین‌بار در سطح کشور توانست اصلاح نجات ملکه زنبور عسل بومی را در گلستان انجام دهد.

* امروزه در کنار حفظ ژنتیک، چندقلوزایی و افزایش وزن را در نژادهای بومی استان گلستان ایجاد کردیم

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان با اشاره به اینکه حفظ ذخایر ژنتیک در دام سبک استان گلستان انجام می‌شود، اذعان کرد: در راستای اینکه بتوانیم جوابگوی نیاز جامعه باشیم در این زمینه تلاقی‌های مدیریت‌شده را در استان انجام دادیم.

مهاجر در خصوص حفظ ژنتیک ابراز کرد: امروزه در کنار حفظ ژنتیک، چندقلوزایی و افزایش وزن را در نژادهای بومی استان گلستان ایجاد کردیم.

منبع: farsnews.com

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز