تورکمن نیوز: مدیر عامل موسسه خیریه احسان گلستان از تحت پوشش قرار گرفتن بیش از ۳۰۰ خانوار ایتام و خانواده‌های بی‌سرپرست توسط این موسسه خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی خرمالی در گفت و گو با خبرنگار تورکمن نیوز اظهار داشت: با فرارسیدن پاییز، سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس که پیش رو داریم موسسه خیریه احسان جهت کمک به خانواده‌های نیازمند به خصوص ایتام، طرح اهدای لوازم التحریر و پوشاک را به دانش آموزان نیازمند منطقه به اجرا گذاشت.

وی افزود: با فراخوان همکاری جهت کمک به خانواده‌های سیل زده خیرین شهرستان گنبدکاووس و حتی از سایر نقاط کشور موسسه‌های خیریه چون «پیام آوران تسکین مهر شیراز» و «موسسه خیریه خنچ شیراز» کمک‌های نقدی و غیر نقدی را برایمان ارسال داشتند.

خرمالی تصریح کرد کمک‌های غیر نقدی رسیده از این موسسات خیریه: ۱۰۰ دستگاه یخچال، ۱۰۰ عدد فرش، بن خرید کالا و همچنین لوازم التحریر و پوشاک همچنین بسته‌های مواد غذایی و بهداشتی برای خانواده‌های نیازمند است.

مدیر عامل موسسه خیریه احسان تصریح کرد: برخی از دانش آموزان نیازمند و خانواده‌های ایتام شناسایی شده و کمک‌های خیرین به آنان اهدا می‌گردد و برخی دیگر مراجعه مستقیم به موسسه دارند که در دفتر موسسه به آنان رسیدگی می‌شود.

وی با اشاره به فقر و عدم توانایی مالی بسیاری از خانواده‌ها به خصوص ایتام جهت خرید لوازم التحریر گفت: حق مسلم بسیاری از کودکان و دانش آموزان هست تا برای ادامه تحصیل همراه با سایر دانش آموزان احساس کمبود در لوازم ضروری تحصیل نداشته باشند و از وظایف اصلی موسسات خیریه است تا در این مواقع با کمک سایر خیرین به این مهم رسیدگی نمایند.

خرمالی در ادامه افزود: بسته لوازم التحریر شامل: کیف مدرسه، دفتر، خودکار و مداد، خطکش و سایر لوازم ضروری دانش آموزان بوده و همچنین بسته پوشاک اهدایی نیز شامل: پالتو، شلوار، کفش، پیراهن و جوراب است.

وی در خاتمه گفت: کمک های نقدی نیز از طرف موسسات خیریه یاد شده از شیراز رسیده است که در قالب کارت‌های هدیه به خانواده‌های نیازمند اهدا می‌شود.

بر اساس گزارش خبرنگار تورکمن نیوز: موسسه خیریه احسان گلستان در ایام سیل آغاز سال ۹۸ به بسیاری از خانواده‌های سیل زده به خصوص خانواده‌های بی‌سرپرست رسیدگی داشته و همچنین برخی مساکن سیل زده علاوه بر تعمیرات اساسی، ساخت کامل منزل را نیز در  کارنامه خود دارد.

همچنین این موسسه با اهدای یخچال، فرش، موکت و سایر لوازم ضروری زندگی به کمک خانواده‌‌های سیل زده شتافته است.

موسسه خیریه احسان جزو موسساتی است که در جدول لیست اعلامی هلال احمر به عنوان موسسات مجاز سطح کشور برای جمع آوری کمک به سیل زدگان و خانواده‌های نیازمند معرفی شده است.

گزارش از : یاشار نیازی

آدرس موسسه: گنبدکاووس – خیابان شریعتی غربی، بعد از چهارراه دوم موسسه خیریه احسان گلستان

تلفن تماس: ۰۱۷۳۳۲۳۰۳۵۷

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۰۵

۲۳ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

61414

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک