امروز : سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    20489

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    10:43 | ۰۵ خرداد ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

300x200 - بیش از 141 میلیارد تومان به شهرداری‌های گلستان کمک شد/ بدهی 8 میلیارد تومانی شهرداری کردکوی نگران‌کننده استاخباراستانی-ترکمن نیوز- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان گفت: در سال گذشته 107 میلیارد تومان از منابع ملی بین شهرداری‌های استان گلستان توزیع شد که این میزان تا پایان سال با پیگیری استاندار و معاون عمرانی وقت وزارت کشور به 141 میلیارد و 600 میلیون تومان رسید و نسبت به سال 1395 با رشد 32 درصدی همراه بود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، میرمحمد غراوی در دومین جلسه شورای اداری شهرستان کردکوی، اظهار کرد:امروز آمریکا چهره دورویی و نیرنگ خود را بیش از پیش آشکار کرده است واستکبار جهانی به‌ویژه آمریکا همیشه به‌دنبال منافع خود بودند و برای روبه‌رو کردن جمهوری اسلامی با چالش‌های جدید از هیچ کوششی دریغ نکردند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان ادامه داد: دشمنان طی سه سال گذشته فشارهای اقتصادی بسیاری را به ما تحمیل کرده و با اعمال تحریم‌های جدید تصور می‌کنند، می‌توانند عرصه را بر ما تنگ کنند حال آنکه ملت ایران در سخت‌ترین شرایط مشکلات را از پیش روی برداشتند.

غراوی با اشاره به خروج آمریکا از برجام متذکر شد: در شرایط فعلی که کشورهای غربی درصدد محدود کردن ما هستند باید وحدت و همبستگی را بیش از پیش کنیم و همه جناح‌های سیاسی نیز فارغ از نوع تفکر و گرایش سیاسی در راستای توسعه کشور با یکدیگر وفاق و همدلی داشته باشند.

وی با بیان اینکه دولت در سال‌های اخیر برای جلوگیری از توقف توسعه در کشور تصمیم گرفت بخشی از مطالبات پیمانکاران در دستگاه‌های دولتی را از طریق اسناد خزانه اسلامی تأمین ‌کند، بیان کرد: هر چه زمان می‌گذرد حجم اسناد خزانه اسلامی بیشتر از اعتبارات نقدی که در اختیار دستگاه‌ها قرار می‌گیردمی‌شود به همین دلیل است که عمده دستگاه‌های اجرایی برای اجرای پروژه‌های مهم خود در سطح استان و شهرستان دچار مشکل هستند.

*امکان کلنگ‌زنی و اجرای پروژه جدید وجود ندارد/ کشاورزی مهم‌ترین شاخصه توسعه در کردکوی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان ادامه داد: با توجه به شرایط امروز کشور باید بهره‌مندی از منابعی که در اختیار ما قرار می‌گیرد افزایش یابد و از اتلاف منابع جلوگیری شود.

غراوی با بیان اینکه اواخر این ماه توزیع اعتبارات سال 1397 در شهرستان‌های استان آغاز می‌شود، تأکید کرد: برای استفاده بهینه از حداقل اعتبار شهرستان باید پروژه‌های اجرایی اهم و و مهم شود و پروژه‌هایی که زودتر تکمیل می‌شوند در اولویت نخست قرار گیرند

وی متذکر شد: تخصیص منابع برای پروژه‌ها با توجه به پیشرفتی که دارند انجام می‌شود تا علاوه‌بر استفاده بهینه از منابع، بهره‌برداری آن طولانی شود، از طرفی در شرایط فعلی از کلنگ‌زنی و اجرای پروژه جدید نیز باید پرهیز کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان به شعار امسال اشاره کرد و گفت: در شرایط امروز که با کمبود منابع مالی مواجه‌ایم و در سالی که مقام معظم رهبری آن را سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری کرده‌اند یکی از اقدامات مهم توجه به تولید داخل است تا از این طریق درآمد سرانه افزایش یابد.

غراوی با بیان اینکه با توجه به اراضی زیرکشت، کشاورزی یکی از مهم‌ترین شاخصه توسعه در شهرستان کردکوی محسوب می‌شود، ابراز کرد: بیشترین درآمد تولید نالخص داخلی در شهرستان کردکوی به کشاورزی اختصاص دارد که باید این سهم ارتقاء داده شود و در کنار آن باید تلاش شود با فعالیت‌های دیگر مانند صنعت، معدن و تجارت و بازرگانی رشد تولید ناخالص داخلی را در شهرستان ارتقاء یابد.

وی با اشاره به اینکه همه بخش‌های تأثیرگذار در رشد و توسعه شهرستان کردکوی باید میزان سهم خود را در رشد تولید ناخالص داخلی مشخص کنند، یادآور شد: ما باید تلاش کنیم این سهم را با یک استراتژی خوب ارتقاء دهیم که در صورت تحقق این مهم به تولید، اشتغال، سرمایه‌گذاری و … کمک خواهیم کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان به معارفه شهردار جدید کردکوی اشاره کرد و اذعان کرد: شهردار جدید کردکوی از نیروهای متخصص و کاردان هستند که در شهرهای بزرگ خدمت کردند و در مدیریت شهری منشأ اثر بودند.

غراوی ادامه داد: در سال گذشته 107 میلیارد تومان از منابع ملی بین شهرداری‌های استان گلستان توزیع شد و به 33 شهر اختصاص یافت که این میزان تا پایان سال با پیگیری استاندار و معاون عمرانی وقت وزارت کشور به 141 میلیارد و 600 میلیون تومان افزایش یافت که نسبت به سال 1395 با رشد 32 درصدی همراه بوده است.

وی با بیان اینکه بودجه شهرداری کردکوی در سال 1395، 6 میلیارد و 400 میلیون تومان بود که 5 میلیارد و 900 میلیون تومان آن محقق شد و در کنار آن در همان سال از 2 میلیارد و 800 میلیون تومان کمک‌های دولتی بهره‌مند شدند، بیان کرد: در سال 1395 حدود 65 درصد از از درآمدهای شهرداری کردکوی از منابع دولتی گرفته شد که در سال 1396 هم بودجه مصوب شهرداری کردکوی 8 میلیارد و 500 میلیون تومان بوده و در کنار آن از 5 میلیارد و 800 میلیون تومان کمک ملی و استانی برخوردار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان درآمد سرانه هر شهروند کردکویی در سال 1396 را 213 هزار و 134 تومان اعلام کرد و افزود: انتظار است شهردار جدید کردکوی در سال 1397 درآمد سرانه را ارتقاء دهند و به 300 هزار تومان برسانند و به درآمدهای پایدار اتکا داشته باشند.

غراوی بودجه مصوب شهرداری کردکوی در سال‌جاری را 11 میلیارد تومان اعلام کرد و یادآور شد: بودجه سال 1397 شهرداری کردکوی با رشد 23 درصد همراه بوده است.

*بدهی شهرداری کردکوی نتیجه نظارت ضعیف شورای شهر و معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان بود

وی با بیان اینکه یکی از موراد نگران‌کننده در شهرداری کردکوی بدهی‌های گذشته است که در زمان تصدی شهرداران گذشته برای شهر به ارث رسیده، تصریح کرد: بخشی از این بدهی‌ها به‌دلیل عدم نظارت شورای اسلامی شهر بر عملکرد شهردار اتفاق افتاده که معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار هم که وظیفه نظارت بر شورای اسلامی و شهردار را داشت متاسفانه در آن زمان بنا به دلایلی نظارت کامل نداشت و تخلفات متعددی در شهرداری کردکوی رخ داد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان تأکید کرد: وقتی درآمد سالانه شهرداری به 6 میلیارد تومان نمی‌رسد نباید 8 میلیارد تومان بدهی داشته باشد.

غراوی در پایان ابراز کرد: از شهردار جدید کردکوی انتظار دارم تمام امور را قانونمندانه پیگیری کنند و به جز بودجه مصوب، هیچ خرده‌فرمایش را از هیچ یک از اعضای شورای شهر کردکوی نپذیرد و با قدرت تمام از اختیارات قانونی خود در راستای ایفای وظیفه استفاده کند، اعضای شورای شهر هم از اقداماتی که شائبه اعمال نظر و سوء‌استفاده بر شهردار را دارد پرهیز کنند.

لینک عضویت در کانال تلگرامی

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز