گلستان 6 300x200 - بیش از ۸۷۰ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی در گنبدکاووس انجام شده استترکمن نیوز:  استاندار گلستان با اشاره به رشد پروژه های دهه فجر در سال جاری اظهار کرد: در دهه فجر امسال بیش از ۸۷۰ میلیارد تومان پروژه در بخش های کشاورزی, صنعتی, گردشگری, مدرسه سازی, عمران شهری و روستایی در شهرستان گنبد کاووس افتتاح و یا کلنگ زنی می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ هادی حق شناس در آیین متمرکز افتتاح و آغاز به کار پروژه های شهرستان گنبد کاووس با حضور دکتر تاجبخش معاون وزیر راه و شهرسازی و  رییس سازمان هواشناسی تصریح کرد: یکی از بزرگترین زنجیره های مرغ و تخم مرغ کشور در شهرستان گنبدکاووس به بهره برداری می رسد و همچنین با بهره برداری از بخش های سی تی اسکن و آنژیوگرافی نیاز مردم شرق استان به امکانات درمانی مرتفع می شود.

وی یادآور شد: خوشبختانه در شهرستان گنبد کاووس شاهد رقابت بین خیرین جهت راهی در پروژه ها هستیم.
استاندار گلستان گفت: ۶۵ درصد پروژه های امسال شهرستان گنبدکاووس را افتتاحات تشکیل میدهد و امیدواریم این پروژه ها رضایتمندی شهروندان را به همراه داشته باشد.
حق شناس گفت:  خوشبختانه در تمام شهرستان‌های استان گلستان یا بیمارستان های به بهره برداری رسیده و در حال خدمت رسانی به مردم هستند و یا بیمارستان هایی در حال داریم.
استاندار گلستان با اشاره به فشار ظالمانه دوران تحریم گفت: استان گلستان علیرغم همین تحریم ها توانسته رتبه نخست تولید مرغ در کشور با تولید ماهانه ٢٧۰ هزارتن مرغ به خود اختصاص دهد.
وی ادامه داد: ما در سال ۶٧ تنها ٣۵٧ هزارهکتار اراضی جنگلی داشتیم که این رقم در حال حاضر به ۴۶۰ هزار هکتار رسیده است.
استاندار گلستان به افزایش زهکشی مزارع کشاورزی اشاره کرد و افزود:تا کنون ۸۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی گلستان زهکشی شده و ٩۰ هزار هکتار دیگر هم در دست انجام است.
حق شناس خاطر نشان کرد: در ابتدای شیوع کرونا تنها سه دستگاه سی تی اسکن در بیمارستانهای استان به ارائه خدمت می پرداختند که در حال حاضر این تعداد به ۱۱ دستگاه رسیده است.
همچنین در این آیین افتتاح متمرکز رییس سازمان هواشناسی کشور در مراسم متمرکز دهه ی فجر در گنبدکاووس گفت:گلستان اقلیم بسیار پیچیده و متنوعی دارد و لذا پایش پدیده های جوی نیازمند تقویت است تا تجربه ی سیل تلخ انتهای سال ٩٨ دوباره تکرار نشود.
سحر تاجبخش گفت: برای ساخت این سایت در اداره هواشناسی گنبدکاووس ٣۵ میلیارد تومان هزینه خواهد شد.
لازم به ذکر است پس از این مراسم آیین کلنگ زنی سامانه رادار هواشناسی استان در شهرستان گنبدکاووس با حضور استاندار گلستان رئیس سازمان هواشناسی برگزار شد همچنین بخشی از زنجیره بزرگ مرغ و تخم مرغ چیکا، تجهیزات آنژیوگرافی و سی تی اسکن و مجموعه تفریحی صباح به بهره برداری رسید.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۴۳

۱۹ بهمن ۱۳۹۹

کد خبر :

89879

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک