فخری زاده 250x300 - بیانیه مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در پی ترور ناجوانمردانه شهید فخری زادهترکمن نیوز:  مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت ترور ناجوانمردانه شهید محسن فخری زاده، معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع، شهادت این دانشمند فرزانه را تسلیت و تهنیت گفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن، متن این بیانیه مشترک به شرح زیر است:

بسم ربّ الشهداء و الصدیقین

ترور ناجوانمردانه دانشمند پرتوان صنعت هسته ای کشورمان شهید فخری زاده بدست عناصر پلید و فرومایه صهیونیسم بین الملل موجب تالم وتاثر فراوان گردید.

بی گمان شهادت هنرمردان رشید و پاکباخته ایران اسلامی است که با نثار خون پاکشان شجره طیبه نهضت انبیایی حضرت امام خمینی (ره) را در کوران حوادث پرشمار تناور می سازند و اقدام تروریستی دشمنان در به شهادت رساندن چهره خدوم و صادق عرصه جهش علمی، نشانه مسیر درست و نورانی طلایه داران پیشرفت و بالندگی این مرزوبوم به شمار می رود.

جمهوری اسلامی ایران از پیروزی انقلاب اسلامی، بزرگترین قربانی تروریسم دولتی در جهان بوده و استفاده از حربه ترور از حیث انسانی، حقوقی و باور‌های دینی غیرقابل قبول، مطرود و محکوم است.

ترور و حذف فیزیکی شخصیت‌های علمی، نشانه‌ای از ناتوانی کامل دشمنان استقلال ایران اسلامی در برابر عزم ملت آگاه و غیور ایران برای پیشرفت علمی و حرکت به سمت خودکفایی است.

بدون شک، مردم بصیر ایران اسلامی و فرزندان توانمند آنان در راه اعتلا و پیشرفت کشور و دستیابی به بالاترین مراتب علمی و فناوری مصمم‌تر از گذشته تلاش خواهند کرد و چنین رفتار‌های خصمانه نه تنها خللی در عزم و اراده استوار ملت ایجاد نمی‌کند بلکه شمیم معطر مجاهدت علمی در فضای میهن عزیزمان پراکنده و در پیمودن این راه مصمم‌تر خواهیم شد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۵۷

۰۹ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

86253

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک