امروز : جمعه ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۲۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

فراکسیون اهل سنت مجلس در واکنش به توهین به مقدسات اهل سنت - بیانیه فراکسیون اهل سنت مجلس در واکنش به توهین به مقدسات اهل سنتترکمن نیوز:  فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی در خصوص توهین به مقدسات اهل سنت بیانه ایی صادر کرد.

فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی در این بیانیه خطاب به دکتر “علی عسگری“، رئیس سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران، نوشت: همچنان که استحضار دارید صدا و سیما باید منادی وحدت باشد و نه تفرقه، متأسفانه اخیراً به خاطر رویکرد غلط و واگرایانه صدا و سیمای استان کردستان پخش بعضی برنامه ها از این شبکه استانی مایه نگرانی ناظران، فعالان فرهنگی، روحانیون و ماموستاهای دینی و مسئولان دلسوز شده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: این در حالی است که همه آیات عظام و مراجع اهل تشیع و رهبر معظم انقلاب، به صراحت و روشنی توهین به مقدسات اهل سنت را حرام و ناجایز اعلام نموده اند .

جای تامل و سوال است که چه پیش آمده که برنامه های تفرقه انگیز از شبکه های ملی و دیگر استانها پخش نمی شود ولی مدتی است از شبکه تلویزیونی، استانی با اکثریت اهل سنت چنین برنامه هایی پخش می گردد؟

فراکسیون اهل سنت در ادامه بیانیه خود اشاره کرده است؛ کردستان استانی با ظرفیت‌های بالای فرهنگی است و صدا و سیمای کردستان بایستی رویکرد غلط فعلی را تغییر و همدلی، نشاط فرهنگی و وحدت را تقویت و برای همیشه تریبون توهین و اسائه ادب به رموز و مقدسات اهل سنت را بچیند.

به قول مولوی: «این زبان چون سنگ و هم آهن وش است/ و آنچه بجهد از زبان چون آتش است»

در پایان این بیانیه نیز آمده؛ لذا اینجانبان نمایندگان عضو فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی از جنابعالی درخواست داریم ضمن برخورد با عوامل توهین به مقدسات اهل سنت در صدا و سیمای استان کردستان دستور تغییر رویه فعلی را صادر فرمایید./کرد پرس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز