امروز : یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

استهلال اهل سنت ترکمنصحرا 300x211 - بیانیه علمای اهل سنت ترکمنصحرا به مناسبت عید سعید فطر 1400ترکمن نیوز: شورای استهلال اهل سنت ترکمنصحرا (استان گلستان) در بیانیه ای اعلام كرد: مبنای اعلام حلول ماه شوال و عید سعید فطر، رویت و اعلان ستاد استهلال دفتر رهبری است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در متن بیانیه شورای استهلال اهل سنت ترکمنصحرا آمده است:

« بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ »

ما اعضای ستاد استهلال اهل سنت استان گلستان با تکیه بر معارف الهی، آیات وحی و سیره و سنت رسول اکرم (ص)، همه تحرکات دشمنان و خصوصا عزت و سربلندی مسلمانان جهان را رصد کرده و با تعامل و تشریک مساعی برادران دینی از مذاهب مختلف اسلامی، فرصت هرگونه اختلاف و تفرقه ‌افکنی را از آنها خواهیم گرفت.

علمای آگاه و روشن حوزه های علمیه از مذاهب مختلف اسلامی در طول تاریخ و تمدن سترگ این مرز و بوم نشان داده اند همواره با تعامل و تفاهم و گفتگو های برادرانه اما صریح و علمی به راهی روشن و مشترک برای اتحاد و پیوند مستحکم تر دینی و ملی و نا امیدی دشمنان گام بر می دارند.
یکی از راه های موثر و اساسی در ایجاد وحدت بین صفوف امت اسلامی در ایران و جهان اسلام، تشکیل مجمع عالی استهلال با حضور علما و اندیشمندان فقهی و نجومی برجسته دنیای اسلام است.
اعضای ستاد استهلال مناطق قومی استان گلستان با تاکید بر آموزه های وحی معتقدند رمز عبور از همه بحران ها و پیروزی بر دنیای کفر و شرک و نفاق، رهبری واحد و وحدت کلمه است و مصمم بوده و عزم خود را جزم کرده اند که عید فطر امسال و همه سال های بعد را منصه ظهور وحدت شکوهمند مسلمانان حول محور ولی امر و رهبر معظم انقلاب اسلامی نمایند.
ما اعضای ستاد استهلال مناطق قومی استان گلستان، به پاس نعمت وحدت و اتحاد و برادری، پیشانی شکر و سپاس بر آستان کبریایی خداوند متعال می سائیم و دست در دست برادران از همه مذاهب اسلامی  اعلام می کنیم:
مبنای اعلام حلول ماه شوال و عید سعید فطر، رویت و اعلان ستاد استهلال دفتر رهبری است.
همچنین در ادامه بیانیه آمده است كه حلول هر ماه قمری شرایطی دارد كه در صورت رویت توسط هر فرد مسلمان باید مراتب جهت بررسی صحت و سقم آن به ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری و یا دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان اعلام گردد.
و آخر دعوانا ان الحمد لله رب العالمين
ستاد استهلال اهل سنت استان گلستان – مرکز اسلامی استان گلستان
19  اردیبهشت 1400
اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز