امروز : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۴۴۰

ریال

|

دمای هوای شهر

دعوت و اصلاح کردستان 269x300 - بیانیه جماعت دعوت و اصلاح کردستان درباره توهین به خلفای راشدین رضترکمن نیوز:  توهین به خلفای راشدین و صحابه مکرّم پیامبر اسلام(ص) در شبکه‌ی استانی کردستان عواطف مذهبی هم‌میهنان اهل‌سنت را جریحه‌دار کرده است.

در شرایطی که بیش از گذشته به احترام متقابل و حفظ و تقویت همبستگی ملّی نیازمندیم دامن زدن به اختلافات مذهبی و نادیده گرفتن حساسیت‌های دینی و مذهبی اقوام ایرانی جز بدگمانی، فاصله‌افکنی، التهاب‌افزایی و خدشه‌دار کردن همبستگی ملی حاصلی نخواهد داشت.
دراین خصوص حسب وظیفه‌ی شرعی و قانونی خود نکات زیر را یادآور می‌شویم:

۱. قرآن و سنت پیامبر(ص) مسلمانان را به همبستگی فراخوانده و آنان را از تفرقه برحذر می‌دارد: «واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا». از این رو توجه همه جانبه به حفظ همبستگی فریضه‌‌ای شرعی و اسلامی است.

۲. قانون اساسی و مبانی فکری نظام جمهوری اسلامی ایران به انسجام اسلامی و اتحاد ملی توجه و اهتمام بلیغ دارد و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز به همین هدف تأسیس شده است: «به حکم آیه کریمه «ان هذه امتکم امه واحده و انا ربکم فاعبدون» همه مسلمانان یک امتند و دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است سیاست کلی خود را بر پایه ائتلاف و اتحاد ملل اسلامی قرار دهد و کوشش پیگیر به عمل آورد تا وحدت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جهان اسلام را تحقق بخشد.»(قانون اساسی، اصل یازدهم)

اقدامات تفرقه‌افکن که حساسیت‌های مذهبی اقوام ایرانی را نادیده می‌گیرند با قانون اساسی که میثاق ملی ماست و نیز با رویکرد کلان نظام جمهوری اسلامی ناسازگارند.

۳. جامعه ایرانی جامعه رنگارنگ و متکثری است و از قومیت‌ها، ادیان و مذاهب مختلفی تشکیل شده است. اگر با وسعت نظر به تنوع و رنگارنگی فرهنگی ایران بنگریم آن را یک فرصت مغتنم و سرمایه‌ی غنابخش خواهیم یافت. نفرت‌پراکنی و جریحه‌دار کردن احساسات مذهبی می‌تواند این فرصت ارزشمند را به تهدیدی برای مصالح کشور تبدیل کند.

۴. مسؤولیت میهن‌دوستانه یکایک ما اقتضا می‌کند در برابر حرکات ناسنجیده‌ای که مصالح ملی و همسبتگی ایرانیان را تهدید می‌کند حساسیتی خردمندانه داشته باشیم.از مسؤولان حکومت و دست‌اندرکاران انتظار می‌رود ضمن دلجویی از هم‌میهنان اهل‌سنت و برخورد با خاطیان،تدابیر مؤثری جهت جلوگیری از تکرار اتفاقات مشابه به کار گیرند.
روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح شعبه کردستان، اهانت به ساحت خلفای راشدین و صحابه را در شبکه‌ی استانی کردستان محکوم می‌کند و از مدیران و مسؤولان ذیربط انتظار دارد با درک مسؤولیت ملی و دینی خود و توجّه به منافع کلان و مصالح عالی کشور شاهد اهتمامی روزافزون و راهبُردی به سوی دگرپذیری و احترام متقابل بوده و از تکرار چنین حرکات وحدت‌سوز به صورت جدی جلوگیری به عمل آید.

روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح شعبه کردستان

آوای سنت

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز