امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    99803

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    15:49 | ۲۳ مرداد ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

طالبان 300x186 - بیانیه‌ طالبان خطاب به ملت افغانستان و همسایگانترکمن نیوز:  گروه طالبان با صدور بیانیه‌ای ۱۳ ماده‌ای ضمن بیان مواضع خود، پیشروی سریع را نشانه محبوبیت این گروه نزد مردم افغانستان دانست و تاکید کرد: به تمام همسایه‌ها اطمینان می‌دهیم از طرف ما هیچگونه مشکلی برای آنها به وجود نخواهد آمد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در بیانیه طالبان آمده است، مناطق و استان‌هایی که در کنترل طالبان قرار می‌گیرد، در حقیقت نشانه‌ محبوبیت این گروه نزد ملت است، زیرا چنین پیشروی بزرگ و سریع از راه زور ممکن نیست. طالبان یک بار دیگر به تمام مردم افغانستان اطمینان می‌دهد که مانند همیشه از جان، مال و آبروی آن‌ها محافظت می کند و فضای مطمئنی را برای ملت ایجاد خواهد کرد و هیچکسی نباید در این مورد نگرانی داشته باشد.

در این بیانیه تصریح شده است، طالبان باید در مورد بیت المال بسیار متوجه باشد، تاسیسات عمومی، ادارات دولتی و تجهیزات آنها، پارک‌ها، جاده و پل‌ها، همه امانت هستند و باید مورد هیچ گونه تصرف شخصی و بی‌پروایی قرار نگیرد و بجد نگهداری شوند.

این بیانیه می افزاید؛ همه کسانی که در گذشته با اشغالگران کار و همکاری کرده‌اند و یا اکنون در صف دولت کابل ایستاده‌اند، آغوش طالبان برای آن‌ها باز است و برای همگان عفو عمومی اعلان شده است.

در بیانیه طالبان آمده است؛ افراد نظامی و غیر نظامی که با طالبان همکاری می کنند، برای شرایط مطلوب تر کشور در آینده تصمیم گیری خواهند کرد و از استعدادهای همگان برای خدمت به کشور استفاده خواهد شد و هیچ کس در این مورد نباید احساس نگرانی کند. مناطقی که به کنترل طالبان درآمده است، مردم زندگی خود را به گونه عادی پیش ببرند، به ویژه در نهادها و سازمان های بهداشتی و آموزشی، اجتماعی و فرهنگی به فکر ترک کشور یا منطقه نباشند و برای اداره کشور به خدمات همه مردم افغانستان نیاز است.

در بیانیه همچنین تصریح شده است که حمله طالبان به سازمان‌های بین المللی در این کشور و برخی شهروندان تبلیغات بی اساس است و گروه طالبان چنین اقداماتی نخواهد کرد، بلکه حفاظت از جان و مال مردم را وظیفه خود می داند و به دارایی‌های شخصی افراد هیچ چشمداشتی نخواهد داشت.

به همه کسانی که بر اثر تبلیغات بی اساس از کشور خارج شده‌ و یا به سایر مناطق افغانستان رفته‌اند، خواه از مسئولین محلی باشند و یا شهروندان عادی، توصیه می کنیم به منازل خود بازگردند و ما از جان، مال و آبروی آنان دفاع خواهیم کرد.

طالبان به افراد خود دستور داده که بدون اجازه وارد منزل کسی نشوند و اجازه ندارند به جان و آبروی مردم خدشه ای وارد کنند؛ هر چند ممکن است، دشمنان به افرادی ماموریت داده باشند که به نام مجاهدین به مردم آسیب برسانند، از مردم می خواهیم در این مورد با طالبان همکاری کنند و اگر با چنین افرادی روبه رو شدند، فوری گزارش دهند.

پیام ما به بازرگانان، صنعت‌کاران و سرمایه‌داران این است که کارهای خود را به گونه عادی به پیش ببرند و به مردم خود خدمت کنند. طالبان برای کسب و کار آنان فضای مناسب ایجاد می کند.

در بند پایانی این بیانیه آمده است، ما بار دیگر به همسایگان اطمینان می دهیم، از جانب طالبان هیچ گونه مشکلی برای آنها به وجود نخواهد آمد و امنیت دیپلمات‌ها، کارمندان کنسولگری‌ها و سفارتخانه ها را تامین خواهیم کرد و فضایی امن و قابل اعتماد برای آنان مهیا خواهیم کرد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز