امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

مرگ جوان ۳۳ ساله در اثر سقوط در حفاری خدمات شهری

بی‌اعتنایی مسئولین به مرگ دلخراش جوان گنبدی

  • کد خبر :

    123237

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    19:06 | ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

اخبار ترکمن – یاشار نیازی – 11 روز از سقوط جوان گنبدی در چاله حفاری خیابان شریعتی گنبدکاووس و 4 روز از مرگ دلخراش این شهروند می‌گذرد اما مسئولین استان و شهرستان در سکوت بی‌اعتنایی به سرمی‌برند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  حفاری و کنده کاری در خیابان های شهری توسط برخی ادارات خدمات رسان چون اداره برق، مخابرات، گاز و انشعابات آب و فاضلاب امری ناگزیر است.

اما هریک از این حفاری ها که در جهت گسترش خدمات رسانی و رفاه مردم است با اعتباراتی که برخوردار هستند بلافاصله پس از تخریب و کنده کاری در سطح شهر باید ترمیم و باز سازی شوند تا این موضوع برعکس باعث سلب آسایش شهروندان و خطرآفرین نگردد.

حادثه 300x188 - بی‌اعتنایی مسئولین به مرگ دلخراش جوان گنبدی

ماجرای مرگ دلخراش جوان گنبدی چه بود؟

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز در شب واقعه حدود ساعت 2 بامداد مرحوم عبدالقیوم عاشور محمدی در حال بازگشت به منزل در خیابان شریعتی حدود 150 متری تقاطع سعدی شمالی پس از برخورد با تابلوی هشدار در چاله حفاری یکی از ادارات خدمات شهری سقوط می کند.

ظاهرا در آن ساعت مسلمانی متوجه حادثه ناگوار شده بلافاصله با اورژانس تماس می‌گیرد که در پی آن آمبولانس امداد سریعا در محل حاضر شده و مصدوم را به بیمارستان منتقل می‌کند.

به گفته برادر مرحوم «عبدالقیوم» حدود 7 روز در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان مطهری بستری بوده است که نهایتا (چهارشنبه) 19 مهرماه این جوان ناکام دار فانی را وداع می‌گوید.

عاشور محمدی 300x188 - بی‌اعتنایی مسئولین به مرگ دلخراش جوان گنبدی

پروژه ناتمام خدمات شهری در گنبدکاووس جان گرفت

بیش از یک ماه است که خیابان‌ها و معابر شهری گنبد با حفاری‌های انجام شده توسط مخابرات، آب و فاضلاب و یک شرکت خدمات رسان اینترنت به خصوص در بخش غربی به شکل ناهنجاری تخریب شده و در پی بارش‌های اخیر نیز گل و شل شکل نامطلوبی را ایجاد کرده است.

درحالی‌که خیابان‌های شرقی شهر بلافاصله در بیشتر نقاط نظافت و تمیزکاری شده است همچنان بخش غربی شهر که همواره به عنوان منطقه کم برخوردار گنبدکاووس شناخته می‌شود با تبعیض شکل پایین شهر را نمایان می‌کند.

گفتنی است طبق قانون تاکید شده است در دوران حفاری و یا هرگونه عملیات خدمات‌رسانی شهری ادارات و سازمان‌های مربوطه باید تمامی مسائل ایمنی و هشدار دهنده را در جهت پیشگیری از هرگونه حادثه و مخاطره افتادن شهروندان نصب و رعایت نمایند.

به گفته شاهدان و خانواده متوفی محل حادثه از علائم و چراغ‌های مشخص کننده محل حفاری برخوردار نبوده و مرحوم در شب حادثه به علت مشخص نبودن رنگ تابلو (حفاظ محل حفاری) به شدت با آن برخورد کرده و در چاله سقوط می‌کند که در پی آن دچار مغزی شده است.

 

روابط عمومی شهرداری گنبدکاووس نیز در پی این حادثه اظهار داشت: حفاری‌های محل حادثه پروژه‌های ناتمام ادارات خدمات‌رسان بوده که هنوز به شهرداری جهت ترمیم و آسفالت تحویل نشده است.

همچنین در این اظهارات آمده است: محل حادثه تابلو و علائم ایمنی کافی وجود نداشته و باعث این حادثه دلخراش شده است و شهرداری با توجه به اینکه هنوز ادارات حفار پروژه را تکمیل و تحویل نداده‌اند نمی‌تواند برای ترمیم نکردن محل حادثه مقصر باشد.

عاشور محمدی 300x188 - بی‌اعتنایی مسئولین به مرگ دلخراش جوان گنبدی

از طرفی یک منبع مطلع در اداره آب و فاضلاب گنبدکاووس نیز در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: پروژه حفاری طرحی استانی است و برای شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهری ایجاده شده بوده است و در محل حفاری صفحه و تابلو حفاظ و نوارهای هشدار دهنده موجود بوده است.

این منبع آگاه افزود: در شب حادثه که فیلم آن نیز موجود می‌باشد سرعت موتورسیکلت بسیار زیاد بوده است و ممکن است پس از مشاهده حفاظ نتوانسته موتور را کنترل کند و پس از برخورد با آن سقوط کرده است.

وی تاکید کرد: با توجه به مشاهدات عینی حفاری نیز پرشده بوده و مقداری نشست کرده است و متاسفانه مرحوم با سرعت زیاد به حفاظ برخورد کرده و سقوط کرده است.

البته به گفته شاهدان و اهالی: حفاری پرنشده و روز بعداز حادثه بلافاصله پر شده است.

بر اساس این گزارش هم‌اکنون خانواده مرحوم عاشور محمدی با اختیار نمودن وکیل پیگیر قانونی موضوع می‌باشد. از طرفی گفته می‌شود؛ دادستان و مراجع قانونی نیز در حال رسیدگی و کارشناسی منابع و اسناد مرتبط با این حادثه دلخراش هستند.

امروز چهارمین روز درگذشت مرحوم «عبدالقیوم عاشور محمدی» است و مراسم ترحیم این جوان ناکام در خیابان سعدی شمالی نرسیده به تقاطع شریعتی در چادر مقابل منزلشان دایر است.

به گفته خانواده مرحوم عاشور محمدی از مسئولین شهرستانی و یا استانی تاکنون کسی برای تسلیت نیامده، در حالی که این حادثه در اثر پروژه‌‌های حفاری ادارات خدمات رسان گلستان پیش آمده است.

لازم به ذکر است در چنین حوادثی حضور مسئولین شهری در مراسم ترحیم و ابراز تسلیت به خانواده مرحوم به نوعی احترام به متوفی بوده و باعث دلگرمی خانواده حادثه دیده می‌شود.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز