امروز : سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۰,۴۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

رضا حسینی ترکمن نیوز 269x300 - بکُشید ما را؛ ملت ما بیدارتر می‌شودترکمن نیوز: امروز داغ سنگین و جگرسوز شهید فخری‌زاده عزیز، همه امید دشمنان و مزدوران نمک به حرام داخلی‌شان را، بر باد داد. ملت ما امروز خواهان انتقام این خون مطهر و باارزش است.

مناسب دیدم که سخن خود را با فرازی از فرمایشات نورانی و ارزشمند بنیانگذار عظیم‌القدر انقلاب اسلامی، خمینی عزیز آغاز کنم. گرچه این فرمایشات، به مناسبت شهادت آیه الله مطهری(ره) بیان شده است؛ اما پیام این کلمات مقدس، مخصوص به زمان صدور نبوده؛ برکت آنها، همچنان جاری است.

«یکی از فرق‌های[تفاوت‌های] مکتب اسلام، مکتب توحید، با مکتب‌های انحرافی، مکتب‌های الحادی،‌‎ ‌‏این است که رجال این مکتب، شهادت را برای خودشان فوز عظیم می‌دانند: ‌‏یَا لَیتَنِی کُنتُ‌‎ ‌‏مَعَهُم فَأَفُوزَ فَوزاً عظیما.ً(سورۀ نساء، آیۀ ۷۳)‏ از شهادت استقبال می‌کنند؛ چون قائل هستند به اینکه، مابعد این‌‎ ‌‏عالم طبیعت، عالَم‌های بالاتر و نورانی‌تر از این عالم است. … جوان‌های ما شهادت را طالبند. علمای متعهد ما،‌‎ ‌‏برای شهادت پیشقدم می شوند. ما و شاگردان مکتب توحید، از شهادت‌‎ ‌‏نمی‌هراسیم؛ نمی‌ترسیم. بیایند امتحان کنند؛ چنانکه امتحان کردند.

و یکی از نکته‌هایی که موافق حدیث، تحقق پیداکرد؛ این است که در حدیث است که ‌‏لاَیَزَالُ یُؤیَّدُ هَذَا الدِّینُ‌‎ ‌‏بِالرَجُلِ الفاجر(کنز العمال، ج ۱، ص ۱۷۰) با مردهای فاجر ـ به ارادۀ خدا ـ این دین ما تأیید می‌شود. ظالم با اعمال ظالمانۀ‌‎ ‌‏خودش، دین عدل را تأیید می‌کند؛ و لایزال اینطور بوده است.

این رجل[بخوانید: عناصر] فاجری که خون عزیز ما را به زمین ریخت[ریختند]، تأیید کرد[ند] دین خدا را. یعنی خدا‌‎ ‌‏دین خودش را، به او[آنها] تأیید کرد. با ریختن خون عزیز ما، تأیید شد انقلاب ما. این انقلاب‌‎ ‌‏باید زنده بماند؛ این نهضت باید زنده بماند؛ و زنده ماندنش، به این خونریزی‌هاست.‌‎ ‌‏بریزید خون‌ها را؛ زندگی ما دوام پیدا می‌کند. بکُشید ما را؛ ملت ما بیدارتر می‌شود. ما از‌‎ ‌‏مرگ نمی‌ترسیم؛ و شما هم از مرگ ما، صرفه ندارید. دلیل عجز شماست که در سیاهی‌‎ ‌‏شب، متفکران ما را می‌کشید؛ برای اینکه منطق ندارید … منطق شما ترور است! … لکن با ترور شخصیت‌های بزرگ ما، شخص‌های بزرگ‌‎ ‌‏ما، اسلام ما، تأیید می‌شود.»‏(۱۴ اردیبهشت ۱۳۵۸)

در مکتب اسلام و انقلاب عزیز اسلامی، خون شهید، وحدتبخش و انسجام آفرین است؛ و این، تنها یکی از برکات خون مقدس شهیدان ما است.

دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای و دفاعی کشور جناب آقای محسن فخری‌زاده به دست مزدوران جنایتکار و شقاوت‌پیشه، به شهادت رسید. این عنصر علمی کم‌نظیر، جان عزیز و گرانبها را، به خاطر تلاش‌های علمی بزرگ و ماندگار خود، در راه خدا مبذول داشت؛ و مقام والای شهادت، پاداش الهی اوست.(۰۸/۰۹/۱۳۹۹)

دشمنان جنایتکار ملت ایران، در عرصه‌های گوناگونی درحال جنگ و انتقام‌گیری از ملت ایران هستند. از یکسو، بهترین و مؤثرترین فرزندان این ملت را، بزدلانه به شهادت می‌رسانند؛ و از سوی دیگر، تلاش می‌کنند که ملت وقتی از وجود[جسمانی] شهید عزیزش محروم شده؛ از برکات و دستآوردهای خون شهیدان هم، بی‌بهره بماند.

گرچه قطره قطره این خون‌های مطهر، برای ما باارزش فراوان است؛ و هیچ چیزی، این فقدان‌ها و ضایعه‌ها را، جبران نمی‌کند؛ اما مبادا بر خلاف خواست شهیدان عزیزمان، جدول[پازل] عملیاتی دشمن را، ناآگاهانه تکمیل کنیم؛ و با گرفتن سرانگشت اتهام به سوی همدیگر، خسارت مضاعفی را، برای کشور و انقلاب رقم بزنیم.

اما شنیدن خبر آماده شدن عده ای برای احیای برجام نافرجام و گشودن باب مذاکره با دیو استکبار- آمریکای جنایتکار- به بهانه اینکه شخص ترامپ، مظهر همه خباثت‌ها و دشمنی‌ها بود؛ و با رفتن او و دارودسته‌اش از کاخ سیاه، راه برای مذاکره مجدد و برقراری ارتباط، هموار شده است؛ دل همه علاقمندان به عزت و سربلندی ایران عزیز را به دردمی‌آورد؛ و نگرانی از میدان داری بازیگران خودفروخته برای به یغمادادن ثمره خون شهیدان‌مان، جگرها را سوزان می‌کند. اما مطمئن هستیم با وجود ملتی بیدار و پیرو رهبری بزرگ و هوشیار، و به برکت خون مطهر شهیدان عزیزمان- بویژه شهید سربلند و پرآوازه، دانشمند کم نظیر، دکترمحسن فخرزاده عزیز- ، این مکر دشمنان خارجی و اذناب داخلی‌شان، نیز بی ثمر خواهد بود.

در این ۴۱ سال، ملت ما، هر دو جناح حاکم بر آمریکا را، بارها آزموده؛ و با همه وجود دریافته است است که با این رفت و آمدها، هرگز استراتژی آمریکا تغییر نمی‌کند؛ بلکه تغییرات، صرفاً در سطح راهکارها و شیوه‌های اقدام است. اینکه نبی مکرم اسلام(ص) فرمودند: انسان مؤمن، از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود(اصول کافی، ج۵، ص۵۹۷)؛ ما نه تنها یکبار- بلکه بارها و بارها- آمریکا را آزموده و با انواع شیوه‌های استعماری آنها آشنا شده؛ و زهر مکرر آن را، نیز چشیده‌ایم. جالب اینکه در طول این سال‌ها، ملت ما، خسارت بارترین ضربه‌ها را، در دوران حاکمیت هم حزبی‌های بایدن خورده‌اند؛ و هنوز این موضع خصمانه در باره سردار دل‌ها، شهید سلیمانی را به یادداریم که بایدن نوشت: سلیمانی مستحق مرگ بود!! حال چه شده است که بوی کباب به بینی برخی رسیده؛ و فیلشان هوس هندوستان کرده است!؟

به نظر می‌رسد این تحرکات خائنانه، ربطی به حوادث داخلی آمریکا و تغییر و تحولات کاخ سفیدنشینان ندارد. جریان وطن فروش و غربزده، که گاهی از سفیران تامّ و تمام آمریکا نیز آمریکایی‌تر عمل کرده و یاوه سرایی می‌نمایند؛ تصور می‌کنند که این خانه تکانی در کاخ سیاه، فرصت مناسبی برای طرح پررنگ‌تر و پیگیری جدّی‌تر دیدگاه‌ها و شعارهایشان و ایجاد انتظار کاذب در ذهن مردم و فریب افکار عمومی، به بهانه برداشتن فشار از روی مردم و رفع تحریم‌ها است. آنها به کشور و ملت خود، هیچ تعهدی ندارند؛ و این را بارها و بارها ثابت کرده‌اند. اما در مقام نوکری و مزدوری دشمنان ملت و مملکت، تاریخچه پُروپیمانی درست کرده و رزومه قطوری دراختیاردارند!! لیکن وقتی که امیر سخن(ع) می فرمایند: «حُب الشیئی یُعمی و یُصم»(من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص۳۸۰، حدیث ۵۸۱۲)، واقعاً دلدادگی و مزدوری بیگانه، آنها را کر و کور کرده؛ نه بی التفاتی نظام سلطه به خود را می بینند؛ و نه از تاریخ تجربه می آموزند؛ و نه فریادهای مستمر ملت بزرگ و آزاده و ظلم ستیز ایران و شعار هیهات منا الذله آنان را می شنوند.«صُمٌ بُکمٌ عُمیٌ فهم لایعقلون»(سوره بقره، آیه ۱۷۰)

این غربگدایان و افسادطلبان، بدانند که هرگز از لحاظ درجه نوکری و مزدوری، به گرد رضاخان قلدر و پسر جنایتکار او- محمدرضا- نخواهندرسید؛ اما دیدید و همه دنیا دیدند که آمریکا و غرب، با این پدر و پسر نگون بخت و خسرالدنیا و الآخره(سوره حج، آیه ۲۲)، چگونه رفتار کردند!؟

اما مردم ایران دلگرم باشند که امروز، خون مطهر شهید عزیز و دانشمند بزرگ ملت- دکتر محسن فخرزاده- به یاری ملت خود آمده؛ حق فرزندیِ اسلام و ایران را، تمام می‌کند. اگر ذرّه‌ای تردید به چرخش به سمت غرب و گشودن باب مذاکره، در دل برخی از افراد ملت ایجاد شده بود- که قطعاٌ نشده بود!- امروز داغ سنگین و جگرسوز شهید فخرزاده عزیز، همه امید دشمنان و مزدوران نمک به حرام داخلی‌شان را، بر باد داد. ملت ما امروز خواهان انتقام این خون مطهر و باارزش است؛ و بر آمران و عاملان جنایتکار آن، لعن و نفرین می کند. امروز اگرچه جریان غربگرا و وطنفروش داخلی در قالب روشنفکری و هنرمندی و …، خفقان گرفته و برای از دست رفتن چنین سرمایه عظیم ملی، غمگین نیستند؛ و اشک سوگ نمی ریزند؛ و جلو دفاتر سازمان های بین المللی و سفارتخانه حامیان این جنایت، تجمع و تحصن نمی‌کنند؛ و شمع برنمی‌افروزند؛ اما این عناصر پست و بی¬مقدار و اربابان خونخوار و رذل آنها بدانند؛ که اگر شرایط خاصّ ایام کرونا مانع نبود؛ قطعاً ملت رشید و سربلند ایران اسلامی، در تشییع و مراسم گرامیداشت این سردار عرصه جهاد و دانش، طوفانی برپامی کردند؛ که بنیان آنها را، برمی‌انداخت.

اینان، قطعاً هنوز مراسم شهید سلیمانی عزیز و شهید طهرانی مقدم بزرگ را، به یاد دارند!؟ ملت ما، با عهدی که با امام و شهیدان و با رهبر و مقتدای بزرگ و سکاندار گران‌سنگ کشتی انقلاب اسلامی بسته‌اند؛ فریب دشمن را نخورده و نخواهندخورد؛ و از یک قطره خون شهیدان عزیزشان نخواهند گذشت؛ و هر دست و زبانی که برای خیانت به این مقدسات دراز شود؛ آن را با صلابت حسینی(ع) خود، قطع خواهندکرد. اما هوشمندانه و صبورانه، دست دشمن را خوانده و به آدرس اشتباه آنها، توجه نخواهندکرد؛ و خشم مقدس خود را، برای روز انتقام و تحت تدابیر امام و مقتدای خودشان، در سینه نگاه خواهند داشت.

یادمان هست که وصیت و خواسته همه شهیدان بزرگوار ملت، اتحاد و همدلی گرد محور ولایت بوده است؛ و مردم ما، برای رسیدن به آرمانهای بزرگ خود، راهی جز این، سراغ ندارند.

الا انّ نصرالله قریب(سوره بقره، آیه ۲۱۴)

✍️ سید رضا حسینی
منبع: فارس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز