امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

های انتخاباتی بندرترکمن 300x151 - بوی آسفالت هدر رفته فضای انتخاباتی بندرترکمن را دلگیر ساختشنیده‌ها – بندرترکمن:  هدر رفت مقدارقابل توجهی از منابع مالی در پروژه آسفالت ریزی اخیر از طرف دو عضو شورا شهر، احتمالا آخرین خبری نیست که تا پایان موعد شورای اسلامی دوره پنجم بندرترکمن از ساختمان آن شنیده خواهد شد.

به نظر می‌رسد هدر رفت بیشتر پنجاه میلیون تومان منابع مالی در جریان آسفالت ریزی در چند نقطه بندرترکمن در بحبوحه خبرهای داغ و مهم دیگر از جمله فعالیت کاندیداهای انتخابات دوره ششم شورای شهر، پیگیری آخرین خبرها در خصوص اسامی تایید صلاحیت ثبت انتخابات رئیس جمهور آینده و توافقات انجام شده در وین اتریش گم شده باشد، با اینحال عبدالله میرابی متعاقد شده است تا سوال دو تن از همکارانش را به ساختمان شهرداری بفرستد. به این ترتیب به همین زودی باید منتظر پاسخ شهردار. نورمحمد طراج در مورد چرایی هدر رفت منابع مالی و نارضایتی ساکنین از نابسامانی به وجود آمده در طرح آسفالت ریزی بود. پاسخی که ممکن است اینبار اعضای کنونی را برای ابقا وی متقاعد نکند.

بر این اساس فعالان انتخاباتی کنجکاوی خود را درباره نحوه چگونگی ورود کاندیداها به این موضوع در جریان صحبت هایشان با مردم که از طریق فضای مجازی انجام خواهد شد، پنهان نکرده اند. با جا ماندن تایماز ایری، حالجان چوگان و عبدالله توماجی از رقابت های دوره پیش رو، شانس چهره های جدید برای راهیابی به دوره ششم به شدت افزایش پیدا کرده است. در عین حال باید دید انگشت شمار اعضایی که سابقا عضو شورای شهر بوده اند تا چه حد می توانند نظر اقبال عمومی را به سمت خود جلب نمایند.

موضوع تغییر کاربری یک هکتار از زمین های کارخانه آزاد قره جه از فضای سبز به تجاری یکی دیگر از شاهکارهای شورای دوره پنجم بندرترکمن در پنهان نگه داشتن یک مسئله مهم از مردم است.

هنوز هیچ یک از کاندیداها درباره نشست ائتلاف که زمزمه برگزاری آن در آستانه عید سعید فطر و در منزل یکی از هفت شرکت کننده در جلسه شبانه به گوش رسید، توضیحی به رسانه ها ارائه نداده و یا راجع به صحت و سقم آن اظهار نظر نکرده اند.

بیشتر دو سوم نفرات تایید صلاحیت شده همچنان در حالت سکوت بسر می برند و پیش بینی می شود رقابت نهایی میان ده رقیب اصلی و فعلی حاضر در میدان رقابت ختم به خیر شود.

1- اشکان آزادفر کارشناس ارشد برق‌قدرت که از روزهای آغازین ثبت نام اقدام به راه اندازی گروه تلگرامی نموده است، یکی از جوانترین و فعال ترین در بین کاندیداهای فعال این دوره شناخته می شود. اشکان با ترکیب بندی مناسب و آرایش منظم نیروهایش طی هفته های گذشته دیدارهای چهره به چهره را در دستور کار خود قرار داده و معرفی خوبی را از خود در نزد فعالان جوان و صاحب نظران انتخاباتی داشته است. راهیابی این چهره جوان و صاحب تفکر به شورای دوره ششم بندرترکمن به نفع توسعه شهر خواهد بود.

2- فرشید کلته فعال شناخته شده فرهنگی و کارگردان آثار هنری تاکنون چند نشست مفید را با صاحب نظران و نظریه پردازان انتخاباتی برگزار کرده و استعداد خوبی در جذب مخاطب به طرف خود دارد. فرشید در نشست هایش از چند ایده خلاقانه برای ایجاد توسعه و نشاط صحبت کرده و اصرار خاصی برای پیاده کردن طرح هایش دارد. این چهره می گوید اعتبار سالیانه شورای شهر بندرترکمن به هیچ وجه کفاف توسعه شهری را نمی کند و باید فکری برای درآمد کج دار و مریز این سومین شهر بزرگ استان گلستان کرد.

3- شمار طرفداران رقیه آرخی بانوی حقوقدان و پژوهشگر علوم اجتماعی بندرترکمن روز به روز افزایش پیدا می کند. این بانوی خوش فکر تاکنون در برنامه دیدارهای چهره به چهره و رایزنی با فعالان صاحب نام و جذب تیمی منسجم از طیف های مختلف تاثیرگذار به خوبی عمل کرده و از وی به عنوان یکی از شانس راهیابی به شورای دوره ششم این شهر یاد می شود. آرخی وعده داده است که در صورت راهیابی به شورای شهر تیمش را گسترش داده و در تصمیم گیری ها از نظر خرد جمعی را در اولویت قرار خواهد داد.

4- کمال یارعلی نیز به محور فعالیت هایش افزوده است. یارعلی در انتخابات دوره چهارم جزو چهره هایی بود که نقش زیادی در تصمیم گیری های شورایی داشت. تجربیات وی می تواند در شورای دوره ششم به نفع توسعه و ایجاد درآمد پایدار برای شهری باشد که پتانسیل های لازم برای پیشرفت را درخود دارد.

5- پس از جا ماندن حالجان چوگان از راهیابی به جمع کاندیداهای فعلی از یحیی چوگان به عنوان رقیب جدی برای سایر داوطلبین یاد می شود. این چهره شناخته شده در پس از دوره سوم که مدتی نیز ریاست آن را بر عهده داشت، همواره مورد توجه کاندیداهای مجلس در ادوار مختلف بود. چوگان خود در انتخابات دهم مجلس نیز نامزد شده و در کانون توجهات قرار گرفت، لیکن آن زمان به دلیل تعدد کاندیداها ترجیح داد به نفع مردم از رقابت ها کناره گیری کند.

۶- بهرام جرجانی با اشاره به ضرورت توسعه متوازن شهری، نبود آنرا به چالش کشیده و می گوید: متأسفانه عدم توازن در سالیان گذشته که بخشی از آن به دلیل کمبود منابع مالی در اختیار شهرداری بوده، باعث جا ماندن برخی از محلات شهر بندرترکمن از قطار توسعه این شهر بوده اند، جدای از تفاوت‌های ذاتی یک مکان نسبت به مکان دیگر و فرآیندهای مداخله‌گر درون و برون شهری، عملکرد نامتناسب مدیریت شهری نیز موجب توسعه نامتوازن بین محلات و مناطق مختلف شده و هزینه اضافی و بار سنگینی را بر ساختار مدیریتی شهر تحمیل کرده است.

۷- فعالان انتخاباتی بهرام محمد چوگان را یکی دیگر از شانس های راهیابی به شورای آینده شورای شهر بندرترکمن معرفی می کنند. برنامه های این کاندیدای جوان توانسته است نظر مثبت مخاطبین را جلب نماید. وی ارتباط مستمر با مردم را از نکات مهم برای همه شوراها دانسته و فعل استفاده از نظرات نخبگان شهر را مورد تاکید قرار می دهد.

۸- نیروهای نزدیک به انتخابات شورای شهر رزومه کاری یکی از کاندیداها را مورد انتقاد قرار داده و مدعی آن هستند که وی در کارت ویزیت خود، سابقه کاری اش را بسیار بیشتر از سال های سنوات خدمتش قید کرده است.

طاهر جانی

خبرنگار ترکمن نیوز در غرب گلستان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز