امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    119183

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    11:15 | ۱۸ فروردین ۱۴۰۲

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

گردی 300x175 - بوم‌گردی‌های شهرهای کوچک گلستان بیشترین میزبانی از گردشگران نوروزی را برای اقامت داشتندترکمن نیوز:  دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گلستان‌ و مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی این استان گفت: بوم‌گردی‌های شهرهای کوچک در این استان، بیشترین میزبانی از گردشگران نوروزی را برای اقامت داشتند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ محمدجواد ساوری در جمع خبرنگاران اظهارداشت: براساس آمارهای موجود و ثبت شده، مشخص شد شهرستان کلاله به عنوان یکی از شهرستان‌های کوچک این استان که در مسیر فرعی راه‌های ارتباطی گلستان قرار دارد، بیشترین سهم اقامت در بوم‌گردی‌های استان را به خود اختصاص داد.

وی بیان کرد: اقامتگاه‌های بوم‌گردی کلاله با ثبت بیش از ۱۵ هزار نفر – شب اقامت، بیشترین سهم اقامت نوروزی در بوم‌گردی را در بین شهرستان‌های سطح استان به خود اختصاص دادند.

وی تصریح کرد: این آمارها مربوط به بازه زمانی ۱۶ اسفند ماه سال گذشته تا پایان سیزدهمین روز فروردین ماه سال جاری (بازه زمانی فعالیت این ستاد) است و شهرستان کلاله‌ تعداد ۶۱ هزار و ۶۲۲ نفر – شب اقامت در مراکز اقامتی رسمی، غیررسمی و اضطراری داشت.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گلستان‌ با اشاره به این‌ که در این مدت ۴۴‌ هزار و ۸۳۵ نفر – شب در مراکز اقامتی رسمی شهرستان اسکان داشتند، یادآور شد: در طول ایام نوروز سال جاری تعداد ۳۳ اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان کلاله به مسافران و گردشگران خدمات ارائه کردند.

ساوری خاطرنشان کرد: در مدت طرح نوروزی تعداد ۱۵ هزار و ۷۶۳ نفر – شب اقامت در اقامتگاه‌های بوم‌گردی این شهرستان به ثبت رسید که در مقایسه با سایر شهرستان‌های استان، بیشترین سهم اقامت در بوم‌گردی‌ها برای شهرستان کلاله به ثبت رسید.

وی ادامه داد: همچنین در این بازه زمانی هست هزار و ۷۷۲ نفر اقامتگاه‌های غیررسمی و هست هزار و ۱۵ نفر نیز اقامتگاه‌های اضطراری کلاله را برای اقامت انتخاب کردند.

ثبت افزون بر ۳۴۱ هزار بازدید نوروزی از جاذبه‌های شهرستان کلاله

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان در ادامه با اشاره به آمار بازدیدکنندگان از جاذبه‌های شهرستان کلاله در ایام سفرهای نوروزی، گفت: در همین مدت آمارهای ثبت شده، ۳۴۱ هزار و ۷۷۲ بازدید از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و توریستی این شهرستان به ثبت رسید.

ساوری افزود: در این مدت همچنین در راستای ارائه خدمات مناسب به مسافران و گردشگران ورودی به شهرستان کلاله، تعداد ۱۶۳ بازدید نظارتی از مراکز اقامتی سطح شهرستان توسط کارشناسان گردشگری اجرایی شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز