13991008000063 Test PhotoN 300x151 - بودجه سال 2021 ازبکستان تصویب شدترکمن نیوز: رئیس جمهور ازبکستان بودجه دولتی برای سال ۲۰۲۱ میلادی را تصویب کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ این سند روز اول دسامبر در مجلس قانون گذاری و ۱۸ دسامبر در مجلس سنای این کشور به تصویب رسید.

پیش‌بینی می‌شود درآمد بودجه دولتی سال آینده در سطح ۱۴ میلیارد و ۵۴ میلیون و ۱۵۶ هزار دلار و هزینه در سطح ۱۴ میلیارد و ۲۷۳ میلیون ۷۵۳ هزار دلار قرار گیرد و بدین ترتیب کسری بودجه یک میلیارد و ۶۵۱ میلیون و ۷۴۵ هزار دلار تعیین شد.

همچنین برنامه ریزی می‌شود درآمد ناخالص ملی کشور نیز در سال آینده با ۵٫۱ درصد رشد در سطح ۶۵ میلیارد و ۷۷۳ میلیون و ۸۳۳ هزار دلار قرار گیرد. تورم در سال ۲۰۲۱ میلادی در سطح ۹ درصد پیش‌بینی می‌شود.

در سال آینده رشد فرآورده‌های صنعتی در سطح ۵٫۸ درصد، تولید فرآورده‌های کشاورزی ۳٫۵ درصد و خرده فروشی ۵٫۹ درصد قرار خواهد گرفت.

پیش‌بینی می‌شود بدهی دولت باید در سطح ۶۰ درصد درآمد ناخالص ملی کشور قرار گیرد.

برنامه ریزی می شود در سال ۲۰۲۱ میلادی معادل ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار وام‌های داخلی و خارجی جذب شود.

همچنین برنامه ریزی می‌شود در حوزه بهداشت حدود یک میلیارد و ۹۲۹ میلیون دلار، ۲۸۹ میلیون و ۲۴۷ هزار دلار در راستای مبارزه با کروناویروس و معادل ۱۷۳ میلیون و ۵۴۸ هزار دلار برای خریداری دارو هزینه شود.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع: farsnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۰۳

۰۸ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

87696

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک