قربان وکیلی 300x281 - به یاد معلم و مدرس زبان ترکمنی، مرحوم عیدقربان وکیلیترکمن نیوز: نبودن برخی انسان ها، تنها، نبودن یک جسم خاکی نیست، بلکه فقدان یک جان آگاه است، فقدان چراغی برای روشنگری، اشارتی برای خردورزی.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  درگذشت غم‌انگیز عیدقربان وکیلی عزیز، چنین فقدانی است و آنها که او را به خوبی می‌شناسند و با او حشر و نشر داشته‌اند، خوب می‌دانند که جامعه فرهنگی ترکمنصحرا چه مرد بزرگی را از دست داده اند. کارنامه یک عمر کوشش‌های خستگی‌ناپذیر و مجاهدت‌های صادقانه او در عرصه فرهنگ و ادب و آموزش زبان ترکمنی مصداق تام و تمام یک جان عاشق است.

مرحوم عیدقربان وکیلی نماینده‌ی انجمن ادبی آینای آق‌قلا در شورای هماهنگی انجمن‌ها و جمعیت‌های فرهنگی، هنری ترکمنصحرا بود و نقش فعالی در آن داشت.

اینک که وی، فرزندان، بستگان و دوستداران خود را تنها گذاشت و به دیار باقی شتافت، اعضای شورای هماهنگی، درگذشت آن مرحوم را به خانواده محترم ایشان، دوستداران و مردم فرهنگ دوست، تسلیت گفته و خود را در غم این عزیز از دست رفته، شریک می‌دانند و باور دارند که کوچ به سرایی دیگر و سکنی در مینوی جاویدان خداوندی، تسلی بخش دلهایمان خواهد بود.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

شورای هماهنگی انجمن‌ها و جمعیت‌های فرهنگی،هنری ترکمنصحرا

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۲۶

۰۵ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

77790

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک