امروز : سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

عید قربان وکیلی 300x281 - به یاد معلم و مدرس زبان ترکمنی، مرحوم عیدقربان وکیلیترکمن نیوز: نبودن برخی انسان ها، تنها، نبودن یک جسم خاکی نیست، بلکه فقدان یک جان آگاه است، فقدان چراغی برای روشنگری، اشارتی برای خردورزی.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  درگذشت غم‌انگیز عیدقربان وکیلی عزیز، چنین فقدانی است و آنها که او را به خوبی می‌شناسند و با او حشر و نشر داشته‌اند، خوب می‌دانند که جامعه فرهنگی ترکمنصحرا چه مرد بزرگی را از دست داده اند. کارنامه یک عمر کوشش‌های خستگی‌ناپذیر و مجاهدت‌های صادقانه او در عرصه فرهنگ و ادب و آموزش زبان ترکمنی مصداق تام و تمام یک جان عاشق است.

مرحوم عیدقربان وکیلی نماینده‌ی انجمن ادبی آینای آق‌قلا در شورای هماهنگی انجمن‌ها و جمعیت‌های فرهنگی، هنری ترکمنصحرا بود و نقش فعالی در آن داشت.

اینک که وی، فرزندان، بستگان و دوستداران خود را تنها گذاشت و به دیار باقی شتافت، اعضای شورای هماهنگی، درگذشت آن مرحوم را به خانواده محترم ایشان، دوستداران و مردم فرهنگ دوست، تسلیت گفته و خود را در غم این عزیز از دست رفته، شریک می‌دانند و باور دارند که کوچ به سرایی دیگر و سکنی در مینوی جاویدان خداوندی، تسلی بخش دلهایمان خواهد بود.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

شورای هماهنگی انجمن‌ها و جمعیت‌های فرهنگی،هنری ترکمنصحرا

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز