امروز : پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۱,۷۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

هلاکو 225x300 - به ياد "معمي هلاكو" و مصاحبه وي با رايو گرگانترکمن نیوز:  روز ۲۷ اردیبهشت سال ۱۳۸۰ هواپیمای یاک ۴۰ از تهران به طرف گرگان پرواز کرد. در بلندای کوه سانحه بوجود آمد و یاران به دیار ابدی پرواز کردند و هرگز به گرگان نرسیدند.

آخرین پرواز یاران سرانجام به اندوهی پایدار بدل گشت و دلها را آزرد و مردم استان گلستان از بزرگ وکوچک به سوگ نشستند.
شهدای گرانقدر هواپیمای یاک ۴۰ زنده یاد دکتر قندهاری، دکتر عظیم گل، مهندس هزارجریبی، دکتر صادقی، مهندس کوهساری، مهندس معمی هلاکو، مهندس اترک طیار و مهندس حسینی، همیشه در تاریخ ایران زمین و تاریخ استان گلستان زنده خواهند بود.
یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد.
در اینجا فرصتی پیش آمد تا به بخشی از مصاحبه شهید معمی هلاکو، در برنامه عصرانه رادیو گرگان آن زمان اشاره‌ای داشته باشم که این نوار مصاحبه در آغاز بهار سال ۱۳۸۳ توسط میرعلی هاشمی، که از یاران نزدیک شهید هلاکو بود در اختیار بنده قرار گرفت.

شهید معمی هلاکو ترکمن نیوز 10 300x211 - به ياد "معمي هلاكو" و مصاحبه وي با رايو گرگان

حالا اشاره‌ای داریم به یکی از سوالات خبرنگار و جواب آن زبان زنده یاد شهید معمی هلاکو:
سوال : آقای هلاکو بفرمائید که عضوکدام کمیسیون مجلس هستید ودر خصوص مسئولیت‌ها و وظایف خود در این کمیسیون بفرمائید؟
جواب: با سلام عرض ارادت به شنوندگان رادیو گرگان،‌ من در کمیسیون راه و ترابری مجلس هستیم.
در دوره چهارم در همین کمیسیون بودم و حالا در دوره پنجم هم در این کمیسیون هستم،‌ در واقع همه‌اش توی “راه” هستم.
کمیسیون راه و ترابری مجلس از ارز آورترین کمیسیون‌هاست، به این خاطر که جمهوری اسلامی ایران از لحاظ جغرافیایی در موقعیت بسیار خوبی قرار گرفته است و یک مسیر و مرکز ترانزیت کالا بین اروپا و آسیا محسوب می‌شود. تمام کالاهایی که از طریق آسیای مرکزی بخواهد به اروپا حمل شود و یا از طریق اروپا به آسیای مرکزی و آسیای جنوب شرقی حمل شود، می‌بایستی از ایران عبور داده شود و حتی انتقال نفت و گاز کشورهای آسیای مرکزی می‌تواند با تانکرهای ایرانی از این مسیر عبور کند و به آبهای گرم خلیج فارس برسد و از آنجا به تمام نقاط جهان صادر شود.
کارمان در این کمیسیون بررسی صلاحدیدهای کشور و نظام است که در خصوص راه زمینی و راه آهن کشور سرمایه‌گذاری کنیم و به دنبال آن درآمد ارزی داشته باشیم.
ما با با اجرای طرح بافق – مشهد و ترانزیت کالا از این طریق توانستیم ۵۰ میلیون دلار درآمد کسب نماییم که این مسیر با حضور ۵۰ نفر از سران کشورهای جهان در بندرعباس افتتاح شد. اگر بتوانیم این مسیر را تکمیل کنیم، درآمد ارزی آن به ۱۰ برابر افزایش خواهد یافت.
یکی دیگر از پروژه‌هایی که کمیسیون راه و ترابری مجلس پیگیر آن می‌باشد، اجرای طرح راه آهن کرمان – زاهدان، بعنوان یک مسیر بسیار مهم ترانزیتی برای اروپا مطرح می‌باشد و بسیار ارز آور خواهد بود.
ادامه راه آهن گرگان بطرف گنبد و اینچه برون و اتصال آن به خط آهن ترکمنستان و قزاقستان، یکی دیگر از ارز آورترین راه های کشور خواهد بود که کمیسیون پیگیر است و این مسیر نه تنها به‌مردم استان گلستان، بلکه برای مردم کشورمان بسیار مفید و ارزشمند خواهد بود.
یک مسیر دیگری هم هست و آن طرح قزوین به رشت می‌باشد که آن هم راه آبی قزاقستان و ترکمنستان و روسیه را به ایران و اروپا متصل می‌کند که حمل کالا از آن طریق بسیار مناسب‌تر خواهد بود.
اجرای این طرحها که در بعد ترانزیتی و درآمد و ارزش برای کشور مطرح است که می‌تواند بسیاری از مشکلات پولی ما را حل کند و درآمدزا باشد و بدون شک در توسعه اقتصادی و اجتماعی برنامه سوم تأثیرگذار خواهد بود.
هدف ما در این کمیسیون نگاه جهانی نسبت به مسائل کلان کشور است که بتوانیم با برنامه‌ ریزی و برخورداری از امکانات موجود خودمان، با احداث راه های ترانزیتی خدمات لازم را به مردم جهان ارائه کنیم و از آن طریق درآمد کسب نمائیم.

موسی جرجانی – خبرنگار ارشد صدا وسیما

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز