امروز : سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    127706

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    16:22 | ۲۲ فروردین ۱۴۰۳

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ترکمن نیوز – یاشار نیازی – بسیاری از نمازگزاران که نتوانستند از سیل خروشان جمعیت مشتاق عبور کنند، به نماز عید سعید فطر گنبدکاووس که راس ساعت برگزار شد نرسیدند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ طبق زمانبندی از طرف هیات امنای مصلی اهل سنت و همچنین در خطبه های نماز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان اعلام شد ساعت اقامه نماز عید سعید فطر امسال 6:30 آغاز و راس 7:30 صبح برگزار خواهد شد.

نماز عید فطر امسال چهارشنبه 22 فروردین 1403 بسیار باشکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار شد چرا که در یک روز و یک ساعت همزمان با تمامی کشورهای اسلامی اقامه گردید و جمعیت نمازگزار امسال همگی متحد و همدل در یک مکان نماز برپا داشتند.

شهر گنبدکاووس هفته گذشته با نظافت خیابان‌ها و مسیرهای منتهی به عیدگاه توسط شهرداری به پیشواز عید فطر رفت.

انتظامات شهری همچنین پلیس راهنمایی و رانندگی نیز با حضور در مسیرهای منتهی به عیدگاه ترافیک خودروها و نمازگزاران را به خوبی کنترل کردند تا با تسهیل‌سازی عبور و مرور روزی آرام و دلپذیر برای شهروندان و نمازگزاران رقم زده باشند.

اما هرچی ساعت برگزاری نماز نزدیک می‌شد تلاش نمازگزاران که از راه‌های دور و نزدیک و روستاهای اطراف نیز آمده بودن برای رسیدن به موقع بیشتر و بیشتر می‌گردید که باعث ازدحام و ترافیک شدید در برخی نقاط شده بود.

از طرفی انتظامات نیز مسئولیت داشت تا خودروهای را با ظرفیت مسیر تناسب بخشد و از عبور بسیاری از آنان در جاده‌های روستایی منتهی به میدان مخدومقلی فراغی جلوگیری می‌کرد که خود باعث ترافیک و اعتراض شدید آنان شده بود.

بر اساس گزارش‌های رسیده به خبرنگار ترکمن نیوز خیلی از نمازگزاران به علت ترافیک نتوانسته بودند خودرا به موقع به نماز عید برسانند.

بسیاری نیز که به هر زحمت تا میدان فراغی خودرا رسانده بودند اطراف میدان نماز عیدشان را به جا آوردند.

برخی از مخاطبین اخبار ترکمن تماس گرفتند و برخی نیز حتی حضوری به دفتر خبر مراجعه کرده و به این موضوع اعتراض داشتند و خواستار انتشار ناراحتی خیلی از نمازگزاران که در مسیرها معطل شده و به نماز نرسیده بودند شدند.

پیشنهاد می‌شود مسئولین، هیات امنا و همچنین امامان جمعه و جماعات این موضوعات را در نظر بگیرند و برای تسهیل ساختن حضور باشکوه‌تر و پرجمعیت‌تر نمازگزاران ساعت اقامه نماز را تا 8:30 الی 9 ارتقا دهند تا در اعیاد آینده چنین اعتراضاتی پیش نیاید.

از همه مهم‌تر نمازگزاران نیز یک روز قبل برنامه‌ریزی کرده و شب عید زودتر استراحت کنند تا بتوانند اول صبح به موقع به نماز برسند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز