امروز : دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

۲۵۵,۹۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

اخبار اقتصادی-ترکمن نیوز- فرماندار کلاله اعلام کرد: به منظور جلوگیری از هر گونه اجحاف و سوء استفاده از زحمات کشاورزان، کمیته نظارت بر برداشت محصول گندم و کلزا با عضویت معاون فرماندار، مدیر جهاد کشاورزی و کارشناسان دستگاه های اجرایی ذیربط تشکیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، محمد حمیدی در جلسه شورای کشاورزی شهرستان کلاله تصریح کرد: اعضای این کمیته تحت نظر فرماندار، در ایام برداشت محصول در تمام مدت شبانه روز بر عملکرد کمی و کیفی برداشت محصول، رعایت نرخ های مصوب از سوی کمباین داران و حمل و نقل محصول از مزارع به مراکز خرید نظارت می کنند.

وی افزود: تسریع در تحویل محصول در مراکز خرید و جلوگیری از هر گونه فعالیت دلالان و واسطه ها و اجحاف به کشاورزان ،بازگشایی معبرهای دسترسی به مزارع در مناطق کوهستانی به وسیله اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای اطفای حریق های احتمالی از دیگر مواردی است که اعضای این کمیته آنها را مورد توجه قرار می دهند.

فرماندار کلاله با بیان اینکه کشاورزان پس از چند ماه تلاش و زحمت در انتظار جمع آوری محصول خود هستند، تاکید کرد: در ایام برداشت محصول گندم و کلزا، رعایت منافع کشاورزان وحمایت ازآنان بر هر امری ترجیح دارد.

مدیرجهاد کشاورزی کلاله نیز در این نشست اعلام کرد: برای تحویل محصول گندم تولیدی کشاورزان این شهرستان هفت مرکز و خرید دانه روغنی کلزا نیز سه مرکز پیش بینی شده است که در ساعات تعیین شده محصول تولیدی کشاورزان را خریداری خواهند کرد.

علی علیزاده به ضرر و زیان های جبران ناپذیر آتش زدن بقایای برداشت محصول در از بین بردن مواد آلی خاک زراعی همچنین گسترش آتش سوزی به سایر مزارع و عرصه های جنگلی اشاره کرد و گفت: بر اساس قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۵ آتش زدن بقایای اراضی زراعی تحت هر عنوان ممنوع وجرم است و با متخلفان برخورد می شود.

وی با بیان اینکه تمهیدات لازم برای برداشت محصول گندم و کلزا در شهرستان کلاله فراهم شده است، افزود: کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان در ایام برداشت محصولات زراعی در کنار کشاورزان هستند.

شهرستان کلاله در شرق استان گلستان واقع است و در سالجاری زراعی جاری افزون بر ۵۱ هزار و ۱۳۲ هزار هکتار گندم و هشت هزار و ۵۶۳ هکتار کلزا در آن کشت شده و پیش بینی می شود افزون بر ۱۷۰ هزار تن گندم و ۱۶ هزار تن دانه روغنی کلزا تولید شود.

لینک عضویت در کانال تلگرامی

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز