امروز : یکشنبه ۰۲ آبان ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۶,۰۳۰

ریال

|

دمای هوای شهر

Ab 19T 300x169 - بهره مندی 8000 نفر از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی در هوتن و کرند گنبد کاووسگلستان-ترکمن نیوز-  رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان از عملیات اجرایی آبرسانی تاسیسات آب شیرین کن واقع در روستای هوتن و کرند گنبد کاووس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان، شکیبافر از طرح های آبرسانی بخش مرزی داشلی برون و عملیات اجرایی آبرسانی تاسیسات آب شیرین کن واقع در روستای کرند شهرستان گنبدکاووس بازدید بعمل آورد.

شکیبافر اظهار داشت: به علت طولانی بودن خطوط انتقال مجتمع ‎های آب‌رسانی، کمبود منابع آبی در منطقه جنوبی استان و بالا بودن هزینه‎های انتقال آب از جنوب به شمال، این شرکت اقدام به انجام مطالعات امکان‎سنجی استفاده از آب‎های نامتعارف و شور در پنج نقطه خواجه‎نفس، سیمین‎شهر، هوتن و کرند (فجر شش)، الغدیر و شمال مراوه‎تپه نموده است.

شکیبافر اظهار داشت : منبع تامین آب شیرین کن فوق دو حلقه چاه با مجموع ۱۵ لیتر بر ثانیه می باشد که با موافقت کمیته فنی آب و فاضلاب کشور با نصب یک دستگاه آب شیرین کن با ظرفیت ۱۲۰۰ متر مکعب در روز می توان از آب آن برای مصارف شرب اهالی منطقه هوتن و کرند تا تکمیل طرح ملی مجتمع آبرسانی فجر این شهرستان استفاده نمود.

وی تصریح کرد با نصب دستگاه آب شیرین کن برای رفع مشکل تامین آب شرب روستاهای مرزی هوتن و کرند شهرستان گنبدکاووس جمعیتی بالغ بر هشت هزار نفر از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند می گردند.

وی گفت : برای اجرای این پروژه مبلغ ۷۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده که به صورت خرید تضمینی آب و طی ۱۵ سال از محل اعتبارات ملی برگشت خواهد شد.

همچنین مبلغ ۳۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی برای اجرای۳۲ کیلومتر خط انتقال و شبکه ،توزیع و حفر و تجهیز ۲ حلقه چاه و استاندارد سازی ۳۵۰ فقره انشعاب هزینه شده است.

شایان ذکر است از مجموع ۲۹ روستای فاقد آب شرب گنبدکاووس ۱۷ روستا دربخش مرزی داشلی برون این شهرستان واقع هستند.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز