امروز : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

Agh ghala 21Kh 300x169 - بهره مندی 2220خانوار آق قلایی از آب شرب پایدارگلستان-ترکمن نیوز- با افتتاح پروژه های آبرسانی در سطح روستاهای آق قلا واقع در شمال گلستان 2هزار و 220 خانوار روستایی این شهرستان مرزی از آب شرب پایدار بهره مند شدند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از ایرنا، با افتتاح دو چاه آب در روستاهای یلمه سالیان و بهلکه داشلی و مخزن 100 مترمکعبی فلزی هوایی روستای آق زبیر این شهرستان حدود 9هزار نفر از خدمات آن بهره مند شده اند.
فرماندار آق قلا در جمع خبرنگاران گفت: چاه آب شماره 2 روستای یلمه سالیان جهت رفع کمبود آب در این منطقه و با اعتبار 960 میلیون ریال راه اندازی شد و یکهزار و 500خانوار ساکن روستاهای عباس آباد، یلمه سالیان، شیخ آباد، اتحاد 3، گوگ تپه و قاسم آباد با 6هزار و 100نفر جمعیت از خدمات آن استفاده می کنند.
امانگلدی ضمیر اظهار کرد: جهت تامین آب شرب پایدار در روستای بهلکه داشلی نیز یک حلقه چاه به عمق 270 متر و با اعتبار 4میلیارد و 130 میلیون ریال حفر و تجهیز شد که با بهره برداری از آن 719 خانوار با جمعیتی قریب 3 هزار نفر از روستاهای اقماری بهلکه داشلی از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شده اند.
پیش از این آب آشامیدنی اهالی روستای بهلکه داشلی از طریق یک حلقه چاه قدیمی با دبی 5 لیتر بر ثانیه تامین می شد.
وی همچنین به مخزن 100 مترمکعبی فلزی هوایی روستای آق زبیر بخش مرکزی شهرستان آق قلا نیز اشاره کرد و گفت: اینک کمبود آب شرب این روستا رفع شده است.
ضمیر؛ هزینه این پروژه را یک میلیارد و 910 میلیون ریال عنوان کرد.
به گفته وی؛ جهت جلوگیری از هدر رفت آب مخزن مستهلک و قدیمی این روستا از مدار خارج شد.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز