امروز : پنجشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    122622

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    17:30 | ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

3 300x209 - بهره برداری از ۱۴۲ پروژه آبرسانی در گلستانترکمن نیوز:  سرپرست شرکت آب و فاضلاب گلستان گفت: بهره‌برداری از ۱۴۲ طرح مرتبط با تقویت پوشش دسترسی به آب و آغاز ساخت ۲۷ طرح با مجموع سرمایه گذاری ۱۳ هزار میلیارد ریال همزمان با هفته دولت امسال ، جمعیتی بالغ بر ۳۳۸ هزار نفر را از خدمات مرتبط با آن شامل رفع مشکل کم‌آبی بهره‌مند خواند کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  ابوالفضل رحیمی در نشست قرارگاه خبری شهید همدانی ویژه هفته دولت استانداری گلستان، اظهار کرد: برای طرح‌ها شامل بهره‌برداری از ۱۴۲ طرح و آغاز ساخت ۲۷ طرح پروژه است.

وی ادامه داد: طرح های آماده بهره برداری در ۱۴۲ روستا و هفت شهر شامل حفر و تجهیز پنج حلقه چاه، ۳۲ کیلومتر شبکه توزیع آب، ۲۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب، ۴۵ کیلومتر خط انتقال، هفت کیلومتر خط انتقال فاضلاب، ساخت یک ایستگاه پمپاژ آب و یک ایستگاه پمپاژ فاضلاب و ایجاد ۲۶ هزارمتر مکعب تصفیه خانه و بهسازی چهار دهنه چشمه است.

وی طرح های آغاز ساخت این شرکت در دهه فجر امسال را شامل جذب و تجهیز ۶ حلقه چاه ، چهار مخزن، ۲۳ کیلومتر خط انتقال آب، ۱۴.۷ کیلومتر شبکه توزیع آب، چهار ایستگاه پمپاژ آب و بهسازی یک چشمه اعلام کرد.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب گلستان گفت: با توجه به این که استان در بخش آب و فاضلاب از برنامه های توسعه عقب است، با کمک بخش خصوصی می توان توسعه را شتاب داد.

وی بر واگذاری طرح های فاضلاب شهری به صورت بیع متقابل تاکید کرد و گفت: طرح تصفیه فاضلاب شهری برای تامین آب مجتمع پتروشیمی گلستان و شهرک هزار هکتاری اترک در دست پیگیری است.

به گفته وی گلستان ۵۵۰ هزار مشترک آب دارد که برای بهره‌برداری این مشترکان از آب آشامیدنی ۱۳ هزار کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع با ۳۵۰ هزار مکعب مخزن ایجاد شده است.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز