پرورش ماهی در قفس کوموش‌دفه 300x200 - بهره برداری از طرح پرورش ماهی در قفس کوموش‌دفهترکمن نیوز:  طرح پرورش ماهی در قفس در شهرستان کوموش‌دفه به بهره‌برداری رسید.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ هادی حق شناس صبح امروز سه شنبه ۲۰ آبان در آیین رونمایی از یکصد و پنجاهمین طرح اشتغالزایی ستاد اجرایی فرمان امام که در جزیره آشوراده برگزار شد، گفت: با توجه به ظرفیت های بسیار خوب سواحل استان گلستان برای اشتغالزایی، در سنوات اخیر، شیلات گلستان طرح های پرورش ماهی در قفس را مورد توجه قرار داده است.

وی افزود: ستاد اجرایی فرمان امام در استان گلستان نسبت به تهیه ۱۰ قفس به ظرفیت تولید ۴۰ تن طی نیمه اول و دوم سال با اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان اقدام نموده که ۱۰ نفر اشتغالزایی مستقیم و دوبرابر آن اشتغالزایی غیر مستقیم دارد و می تواند تأثیر بسیار خوبی در ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان محروم گمیشان و کمک به صیادان این منطقه داشته باشد.
استاندار گلستان با اشاره به طرح اجرا شده توسط بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان امام در استان گفت: هر یک از این قفس ها، ظرفیت تولید ۲ تن ماهی را دارد که هدف گذاری اولیه ۲۵۰ تن است اما ظرفیت های سواحل شمال خصوصا استان گلستان بیش از این است.
حق شناس افزود: این طرح هم توجیه اقتصادی و هم ایجاد اشتغال پایدار را به همراه دارد و امیدواریم مردم استان گلستان و خصوصا شهرستان محروم کوموش‌دفه بتوانند از مزایای این طرح بهره لازم را ببرند.
مهدی سلمان زاده، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در استان گلستان نیز گفت: پیشنهاد اجرای ۱۵۰۰ طرح اشتغالزایی با اعتبار ۱۷۹ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای ۶۵۶۴ نفر در استان گلستان به ستاد ارائه شده و امیدواریم در آینده ای بسیار نزدیک شاهد بهره برداری از این طرح ها باشیم.
انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۴۴

۲۰ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

85446

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک