امروز : دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۷۱۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    80839

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    16:26 | ۲۶ مرداد ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

گلستان خبرنگار1 300x145 - بضاعتمان محدود، اما باورمان به ضرورت وجود خبرنگاران، بی حد و حصر استترکمن نیوز:  مسئول روابط عمومی اداره کل استاندارد گلستان در نشست خبری و تقدیر از جمعی از خبرنگاران استان گلستان، ضمن گرامیداشت روز خبرنگار، صاحبان قلم را پیشقراولان آزادی و مدنیت در جامعه دانست.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  فرشته سلطانی ضمن تقدیر از خبرنگاران حاضر در این نشست گفت: گرچه بضاعتمان برای ادای دین به خبرنگاران، محدود بوده اما باورمان به اهمیت و ضرورت وجود خبرنگار برای استیفای حقوق مردم و تحقق جامعه آزاد، بی حد و حصر بوده و هست.

وی با اظهار این مطلب که از خبرنگاران استان، ۲ انتظار داریم؛ گفت: به عنوان شخص حقیقی و یک شهروند گلستانی، انتظار داریم تا خبرنگاران ما را در شناسایی حقوق حقه مان که بر ذمه دستگاه های اجرایی است یاری کنند و به عنوان شخص حقوقی و عضوی از سازمان استاندارد، انتظار داریم خبرنگاران در انعکاس فعالیت ها و خدمات استاندارد برای مردم، ما را همراهی نمایند.

در این نشست که با حضور معاونین استاندارد همراه بود، معاون ارزیابی انطباق استاندارد گلستان نیز ضمن گرامیداشت این روز، به ارائه گزارشی از فعالیت های استاندارد در سال ۹۹ پرداخت.

داوود مزیدی با بیان این مطلب که: سازمان ملی استاندارد در سال جهش تولید، بر سه راهبرد تسهیل فعالیت واحدهای تولیدی، تسهیل تجارت برون مرزی، بهبود و توانمندسازی فرایندها توسط فناوری تمرکز دارد؛ گفت: با وجود چالش هایی که در سال جاری با آن مواجه بودیم، به قدر بضاعت کوشیدیم تا در تحقق شعار سال، موثر باشیم.

وی اظهار داشت: فعالیت ها، ماموریت ها و وظایف سازمان ملی استاندارد ایران بر ۴ محور استوار است که شامل ارزیابی انطباق، استانداردسازی، اندازه شناسی و تایید صلاحیت می باشد.

مزیدی ضمن اشاره به این مطلب که در سال جاری ۲۷ پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان صادر شده که ۲۵ مورد آن اجباری و ۲ مورد تشویقی بوده است؛ گفت: در حال حاضر ۵۹۲ پروانه کاربرد علامت استاندارد معتبر و ۲۹۶ واحد تولیدی در استان داریم که حداقل ۱ پروانه استاندارد دارند.

وی در ادامه گفت: در سال جاری ۳ جلسه کمیته تایید صلاحیت مدیران کنترل کیفیت برگزار شد که منجر به صدور۵۰ و تمدید ۱۴ گواهینامه تایید صلاحیت شد.

معاون ارزیابی انطباق استاندارد گلستان در خصوص آموزش های برگزار شده استاندارد گفت: در سال جاری ۴۰۴ نفرساعت آموزش برای مدیران کنترل کیفیت، ۲۱۸ نفرساعت برای کارکنان، ۵۰ نفر ساعت برای کارشناسان استاندارد و ۱۰۳۵ نفر ساعت نیز آموزش برون سازمانی برای دیگر جوامع هدف استاندارد برگزار شد.

مزیدی همچنین به ۲۸۱ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی، ۶۲۸ مورد نمونه برداری و ۶۵۲  آزمون نمونه اشاره داشت که از میان نمونه های آزمون شده، ۵۱۴ مورد مطابق و ۱۳۸ مورد مغایر با استاندارد بود.

وی همچنین تعداد بازرسی از واحدهای صنفی را در راستای نظارت بر مراکز عرضه و توزیع، ۴۳۰۰ مورد برشمرد که با ۵۶ مورد نمونه برداری از جمله ۱۲ نمونه لامپ در راستای تفاهم نامه منعقده بین استاندارد، صمت و انجمن تولیدکنندگان لامپ ایران برای بررسی کیفیت و استاندارد لامپ های عرضه شده در بازار گلستان، انجام شد.

معاون استاندارد گلستان همچنین افزود: در سال جاری ۱۸ گزارش بازرسی از فرایندهای صنایع انرژی بر صورت گرفته است که ۱۶ مورد آن منطبق با استاندارد بوده و منجر به صدور ۱۶ گواهینامه معیار مصرف انرژی شده و ۲ مورد آن غیر منطبق بوده است.

بازرسی از ۹۰۰ نازل جایگاه های عرضه سوخت مایع در گلستان، از دیگر فعالیت های استاندارد بود که مورد اشاره معاون استاندارد قرار گرفت.

به گفته مزیدی، استان گلستان از ۶۱ جایگاه سی ان جی برخوردار است که ۴۸ جایگاه، پس از بازرسی استاندارد موفق به دریافت تاییدیه شده اند و مابقی جایگاه ها فاقد تاییدیه می باشد.

وی همچنین به ۴۱ ارزیابی مراقبتی اشاره داشت که منظور از آن بازرسی و نظارت بر آزمایشگاه های همکار و شرکت های بازرسی می باشد.

گلستان خبرنگار2 300x170 - بضاعتمان محدود، اما باورمان به ضرورت وجود خبرنگاران، بی حد و حصر است

مزیدی در پایان ضمن پاسخگویی به پرسش ها و سوالات خبرنگاران حاضر در جلسه، راه های ارتباطی ۱۵۱۷ و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۵۱۷ را برای ارتباط مردم و اصحاب رسانه با استاندارد برشمرد و خواستار همراهی آنان برای انعکاس فعالیت ها و خدمات استاندارد به مردم شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز