ترکمنستان 300x169 - بزرگداشت دیپلماسی ترکمنستان در «عشق آباد»ترکمن نیوز:  «عشق آباد» میزبان یک کنفرانس علمی با موضوع «دیپلماسی ترکمنستان؛ تاریخچه، حال و آینده» بود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «عشق آباد» میزبان یک کنفرانس علمی با موضوعیت «دیپلماسی ترکمنستان – تاریخچه، حال و آینده» بود.

این کنفرانس علمی به مناسبت روز دیپلماسی ترکمنستان با حضور جمعی از دیپلمات‌های نمایندگی‌های کشورهای خارجی ، مسئولان وزارت خارجه ترکمنستان، دانشجویان دانشگاه روابط بین الملل و جمعی از اساتید دانشگاه‌ها و روزنامه نگاران داخلی و خارجی برگزار شد.

ابتدای «رشید مردوف» وزیر خارجه ترکمنستان پیام تبریک «قربان قلی بردی محمداف» رئیس جمهور این کشور را برای دیپلمات‌ها قرائت کرد.

رئیس دولت در پیام خود به نقش مهم خدمات دیپلماتیک در توسعه روابط بین الملل اشاره و تاکید کرد که هدف سیاست خارجی عشق آباد حفظ صلح جهانی، امنیت و توسعه پایدار است.

سپس سخنرانان یکی پس از دیگری مطالبی را در این رابطه عنوان کردند که همگان بر سهم بسیار دیپلماسی ترکمنستان در تقویت دوستی ، درک متقابل و اعتماد در سطح منطقه‌ای و جهانی اذعان کردند.

در این راستا، بر اهمیت اقدامات بین المللی عشق آباد با هدف حل مشکلات اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی و سایر مشکلات پیش رو تاکید شد.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع:farsnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۴۶

۰۳ اسفند ۱۳۹۹

کد خبر :

90609

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک