امروز : جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

3 300x169 - بزرگترین کشتارگاه صنعتی دام شمال کشور تاپایان سال به بهره‌برداری می‌رسدترکمن نیوز: مدیر عامل شرکت بهاران گوشت اروس گفت: فاز اول اولین و بزرگترین گشتارگاه شمال کشور با سرمایه گذاری بیش از 100 میلیارد ریال تا پایان سال 1400 آماده بهره‌برداری می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  احمدعلی اسدی در نشست با خبرنگاران، دامپروری و تولید فراورده‌های گوشتی را شغل پدری و جدی خود خواند و افزود: من نسل سوم این َشغل بوده وقریب به ۳۰ سال است که مشغول فعالیت هستم، بچه‌های من نیز در این کار فعالیت داشته و امیدوارم نسل‌های بعدی نیز ادامه دهنده این راه باشند.

وی با بیان اينکه این شرکت اولین زنجیره تولید گوشت قرمز کشور می‌باشد، گفت: درحال تکمیل حلقه‌های زنجیره خود از قبیل: دامپروری، کشتارگاه دام، مراکز قطعه‌بندی فراورده‌های گوشتی و عرضه مستقیم به فروشگاه‌های بزرگ کشور هستیم.

بهاران گوشت اروس 6 300x202 - بزرگترین کشتارگاه صنعتی دام شمال کشور تاپایان سال به بهره‌برداری می‌رسد

مدیر عامل شرکت بهاران گوشت اروس درخصوص اهداف تاسیس کشتارگاه صنعتی دام گفت: تکمیل کردن حلقه‌های زنجیره فراورده‌های گوشتی از زمین تا سفره، کاهش هزینه‌های تولید گوشت قرمز، کمک به صنعت دامپروری و تبدیل شدن استان به قطب صنعت کشتارگاه، کاهش نگرانی دامداران، افزایش تولید و ایجاد اشتغالزایی مهم‌ترین اهداف از احداث این کشتارگاه می‌باشد.

اسدی اضافه کرد: جذب نیروهای بومی استان اولویت این شرکت بوده و کشتارگاه نیز در مناطق کمتر توسعه یافته که نیاز استان است ایجاد شده تا افراد آن منطقه بتوانند امرار و معاش کنند.

مدیرعامل شرکت بهاران گوشت اروس تصریح کرد: در فاز دوم میدان عرضه دام در نزدیک کشتارگاه، بسته بندی آلایشات خوراکی و غیرخوراکی، پودر استخوان، پودر گوشت، فراورده‌های پوستی و … انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: با تاسیس این کشتارگاه، فراورده‌های گوشتی با شرایط کاملا بهداشتی تهیه شده و همچنین وابستگی به استان‌های همجوار نیز کاهش خواهد یافت.

بهاران گوشت اروس 3 300x202 - بزرگترین کشتارگاه صنعتی دام شمال کشور تاپایان سال به بهره‌برداری می‌رسد

احمدعلی اسدی در خصوص ظرفیت کشتارگاه نیز گفت: ۱۰۰۰راس دام سبک و ۱۰۰ راس دام سنگین در هر شیفت کاری و بسته بندی گوشت و آلایشات حدود ۵ هزار قطعه در هر ساعت انجام خواهد شد. ضمن اینکه لاشه ۲۰۰۰راس دام سبک و ۲۰۰ راس دام سنگین در ۱۸ سردخانه این کشتارگاه با شرایط زیر صفر و بدون انجماد نگه‌داری خواهد شد تا در زمان کمبودها از آن استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه این کشتارگاه در اسفندماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید، افزود: در فاز اول آن بیش از ده میلیارد تومان هزینه شده است.

اسدی ادامه داد: در فاز اول این کشتارگاه صد نفر اشتغالزایی مستقیم دارد که در صورت تکمیل شدن آن بیش از ۲۰۰ نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد خواهد کرد.

وی این کشتارگاه را جزو بهترین کشتارگاه‌های کشور دانست و گفت: در ساخت این کشتارگاه‌ها تمام استانداردهای مرتبط اخذ شده و جزو بروزترین و مدرنترین کشتارگاه‌های کشور است.

احمدعلی اسدی با بیان اینکه اروس یک نام محلی است، در خصوص برندسازی نیز گفت: برندسازی نیازمند زیرساخت‌ها و امکانات موردنیاز آن است اما در این خصوص با مشاوران در سطح ملی گفت‌و‌گو داشته‌ایم.

گزارش از: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز