گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  کارگاه آشنایی با سامانه تهک طی درخواست غلامعلی نورا مدیر جهاد کشاورزی گنبد کاوس در تاریخ ۱۳/۹/۹۶ در محل دفتر مدیریت این شهرستان برگزار شد.

tahak 14az 300x242 - برگزاری کارگاه آشنایی با سامانه تهک در جهاد کشاورزی گنبد کاوس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  از روابط عمومی هواشناسی گلستان، کارگاه معرفی سامانه تهک به کلیه کارشناسان ستادی و عملیاتی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گنبد با دعوت غلامعلی نورا مدیر جهاد کشاورزی این شهرستان و با حضور محمد رضا رحمن نیا معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی، مارامایی معاون جهاد کشاورزی شهرستان گنبد، مسئولین بخشهای مختلف ستادی و دیگر کارشناسان مدیریت این شهرستان در محل دفتر مدیریت جهادکشاورزی برگزار شد.

این کارگاه با هدف جلب مشارکت حداکثری مسئولین و کارشناسان جهاد کشاورزی در راستای ارتقاء سطح کمی و کیفی اجرای سامانه تهک در شهرستان گنبد و خصوصا محورهای شناسایی کاربران، نیازسنجی های محلی،تولید و توزیع محصولات و اخذ بازخوردهای به هنگام و با جزییات بیشتر برگزار شد.

مارامایی معاون جهاد کشاورزی گنبد ضمن خوش آمد گویی به اهمیت اطلاعات هواشناسی در مراحل مختلف عملیات زراعی اشاره نموده و افزود: در حال حاضر کشت کلزا در این شهرستان در حال انجام است و در زمان کاشت محصولات اطلاعات دما و بارش و روند تغییرات آنها بسیار مهم است.
محمد رضا رحمن نیا معاون توسعه و پیش بینی  در ادامه جلسه به معرفی سامانه تهک و اهداف آن و همچنین ضرورت اجرای این سامانه در شهرستانهای استان پرداخته و به برگزاری جلسات دیسکاشن شهرستان گنبد که از فصل تابستان روزهای چهارشنبه در محل اداره هواشناسی شهرستان گنبد تشکیل می شود اشاره نموده و خواستار شرکت تمامی کارشناسان از بخشهای مختلف جهاد کشاورزی شهرستان ازجمله زراعت،باغبانی،حفظ نباتات،شیلات امور دام و ترویج در جلسات دیسکاشن شد.
در پایان این کارگاه یک روزه رحمن نیا تحلیل وضعیت جوی آبان ماه و پیش بینی ۱۵ روزه و پیش بینی فصلی را جهت اطلاع حاضرین و بهره برداری لازم ارائه نمود.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۱۲

۱۴ آذر ۱۳۹۶

کد خبر :

7456

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک