اخبار مراسم-تورکمن‌نیوز- دبیر بنیاد مختومقلی فراغی از برگزاری چهارمین جشنواره بین‌المللی شعر اشراق با موضوع “مهاجران الی الله” ویژه وحدت اسلامی و یادبود شهدای منا در شهرستان گنبدکاووس خبر داد.

eshragh 31m 300x209 - برگزاری چهارمین جشنواره شعر اشراق در شهرستان گنبدکاووس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، عبدالرحیم نیازی ساعی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما در گنبدکاووس با اشاره به برگزاری چهارمین جشنواره بین‌المللی شعر اشراق اظهار داشت: این جشنواره با شعرخوانی اساتید و شاعران حوزوی شیعه و سنی, روز ۴ شهریورماه ساعت ۱۶ عصر در مسجد طلابیه گنبدکاووس برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی اینکه “حادثه منا به معنا واقعی کلمه مردم را عزادار کرد” و “در زنده نگهداشتن یاد شهدای منا الزام وجود دارد” موسسه فرهنگی بنیاد مختومقلی فراغی و کانون بازنشستگان تصمیم به برگزاری چنین جشنواره کرد.

دبیر بنیاد مختومقلی فراغی شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشترین شهدای منا استان گلستان از گنبدکاووس و ۵۰ درصد این شهدا از خانواده فرهنگیان بودند, تصمیم گرفتیم از شعرا و طلاب و نویسندگان کشور به شرکت در این جشنواره کنیم.

دبیر بنیاد مختومقلی فراغی یادآور شد: زنده نگهداشتن شهدای منا مهم‌ترین هدف برگزاری این جشنواره است تا سهمی در گرامیداشت یاد شهدا منا داشته باشیم.
نیازی ساعی تاکید کرد: تاکنون حدود ۳۰ اثر از شعرا, طلاب از استان گلستان و تهران و قم ارسال شده و آخرین مهلت ارسال اشعار تا پایان روز چهارشنبه خواهد بود.

دبیر بنیاد مختومقلی فراغی اظهار کرد: برای تقویت وحدت بین اقوام و با توجه به اینکه در گنبدکاووس اقوام مختلفی زندگی می‌کنند تصمیم گرفته شد تا از شعرا اقوام مختلف برای برگزاری این جشنواره بهره ببریم.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۴۶

۳۱ مرداد ۱۳۹۶

کد خبر :

75

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک