امروز : جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    32566

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    23:12 | ۲۲ مرداد ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

TurkmenF 23M 300x199 - برگزاری پنجمین جلسه ستاد اشتغال شهرستان ترکمناخبار شهرستان ترکمن- پنجمین جلسه ستاد اشتغال شهرستان ترکمن با حضور الیاس هیوه چی فرماندار شهرستان ترکمن، بخشداران مرکزی و سیجوال و سایر مسئولین در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران, به نقل از فرمانداری شهرستان ترکمن؛ الیاس هیوه چی در این جلسه با تاکید بر اهمیت اشتغال در شهرستان گفت: مسئولین دستگاه ها با نگاه و دید ویژه نسبت به موضوع اشتغال، تلاش مضاعفی در جهت کاهش بیکاری در شهرستان انجام دهند.
وی اظهار داشت: اعتبارات استانی که در جلسه کمیته برنامه ریزی به شهرستان ها تخصیص داده می شود اندک است و برای تحقق اهداف توسعه ای شهرستان کافی نیست لذا مسئولین دستگاه ها در راستای جذب اعتبارات ملی تلاش کنند تا بتوانیم رشد و توسعه شهرستان را رقم بزنیم.
وی با تاکید بر اهمیت اعتبارات برای شهرستان گفت: هر چه اعتبارات بیشتری جذب شود مسیر توسعه و پیشرفت شهرستان تسهیل خواهد شد.
هیوه چی همچنین بر نظارت بر طرح های تسهلات بطور جدی تاکید کرد و گفت: دو محور مهم در اشتغال یکی ایجاد اشتغال و دیگری راستی آزمایی طرح ها می باشد که تیم نظارتی ستاد اشتغال در راستای این اهداف باید نظارت های جدی داشته باشند تا تسهیلات در همان راستای تقاضا شده بکارگیری شود.
وی همچنین از بانکهای عامل خواستار تسریع در پرداخت ها شد و از آن جا که ورود اطلاعات در پرداختی ها بسیار مهم است بر ثبت به موقع در سامانه رصد تاکید کرد.
فرماندار در خصوص طرح های تاثیرگذار در جذب اعتبارات گفت: ظرفیت شهرستان در حوزه جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بالاست و در این حوزه ها طرح های میلیاردی می تواند تعریف شود.
رئیس ستاد اشتغال شهرستان در خصوص طرح بسته مشوق بیمه ای گفت: با توجه به اهمیت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، تامین اجتماعی با هماهنگی اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان جلسه اختصاصی آموزشی با حضور کارفرمایان برگزار کند.
وی با اشاره به اینکه ماهیت مهارتی و اشتغال شهرستان طوری است که در برخی حوزه ها ممکن است تعداد تقاضای تسهیلات اشتغال زیاد باشد، گفت: هر شهرستان ظرفیت خاصی دارد از جمله در حوزه کامیون و کامیونت شهرستان های غرب استان بویژه شهرستان ترکمن تعداد متقاضیان نسبت به سایر شهرستان ها بالاست.
در پایان فرماندار با تاکید بر همدلی و و هماهنگی دستگاه ها گفت: اگر بخواهیم اهداف ستاد اشتغال را در شهرستان محقق کنیم و توسعه و پیشرفت را در شهرستان رقم بزنیم بایستی همه مسئولین با همدلی و هماهنگی و هم سویی در جهت رفع موانع و مشکلات گام بردارند و تلاش کنند.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز