امروز : جمعه ۰۱ مرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۶,۲۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

torabi 26d 300x283 - برگزاری همایش امام زاده یحیی بن زید(ع) / بخش دیالیز در امامزاده نصب می شودگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  امام جمعه گنبدکاووس از برگزاری همایش امام زاده یحیی بن زید(ع) در گنبد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،   حجت الاسلام محمود ترابی با اعلام این خبر افزود: در این همایش همایش تنها به کارهای نمایشگاهی و ثبت خاطراتی که از کرامت های این امامزاده واجب التعظیم دیده شده پرداخته می شود.

وی در پاسخ به خبرنگاران اضافه کرد: زمان همایش مشخص نشده است ولی بنا داریم با حوصله بیشتر انجام شود تا اثرگذاری بیشتری داشته باشد و زمینه سازی خوبی برای کنگره انجام شود.

امام جمعه گنبد در رابطه با رشد امامزاده در این اواخر تصریح کرد: استقبال خوبی که مردم از امامزاده دارند و استقبال رو به رشد و و فوق العادۀ انها باعث شده که قطب فرهنگی بودن امامزاده در شهرستان درمسیر تحقق قرار گیرد و ان شالله در استان و کشور نیز محقق شود.

وی همچنین گفت: خدامی که برای موکب اربعین از شهرستان اعزام شده بودند به حضور فرزندان حضرت یحیی بن زید(ع) مشرف شدند و امامزاده منتسب به حضرت زید(ع) را دیدند، امیدواریم با این ارتباط بتوانیم از جایگاه معنوی این امامزاده بزرگوار بهره بیشتری ببریم و ازشفاعت ایشان بهره مند شویم.

حجت الاسلام ترابی تصریح کرد: ان شاالله یک خواهر خواندگی بین شهرستان و شهر متعلق به پدربزرگوار حضرت یحیی بن زید(ع) برقرار شود تا ان شاالله در معرفی کشوری و جهانی حضرت یحیی بن زید(ع) موثر باشد.

وی برنامه ای فرهنگی و جانی اامزاده را نیز برای شروع مناسب دانست و اذعان کرد: در بخش فرهنگی نیز امامزاده شروع خوبی دارد البته در حال حاضر وضعیت مطلوب نیست اما با این شروع خوب که بخش تفریحی و بخش موزه آماده شده می توان آینده خوبی در نظر گرفت.

امام جمعه گنبدکاووس ادامه داد: ساخت درمانگاهی با ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار از سوی یک خیر تقبل شده است و ۹۰ میلیون نیز برای بخش دیالیز پرداخت کردند که این هفته تجهیزات ان شاالله نصب خواهد شد.

وی همچنین اظهار کرد: ساماندهی باغ امامزاده نیز به لطف خدا دوباره در دستور کار قرارگرفته و نقشه جامعه امامزاده نیز با دعوت دوستان شورا و شهرداری و کسانی که از اینجا اطلاعاتی دارند تهیه می شود که ان شاالله بتوانیم این آغاز را به سرانجام برسانیم.

حجت الاسلام ترابی خاطر نشان کرد: طرح های اجرایی که در امامزاده در حال اجراست، از درآمدهای خود امامزاده است اما هنوز در مرحله شروع هستیم و توقع ما این است که به آن سطح رشد برسد که ان شاالله مدرسه، مدرسه علمیه ، مرکزآموزش های مهارتی به صورت آموزشگاه فنی ، مهمانسرای جدید و سالن اجتماعات داشته باشد./قابوسنامه

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز